. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
AT13dev
21.září 2007 | Pandatron | AT13dev | Komentářů: 2  
Prvni vyvojova desticka pro ATtiny13

AT13dev

Vývojová destička s procesorem Attiny13 a integrovaným programátorem pro úplně první kroky s těmito procesory.

Předchozí článek – Programátor AVR mě inspiroval k vytvoření jednoduché destičky s procesorem Attiny13. Programátor je tak jednoduchý, že je její součástí. Navíc je zde i napájecí zdroj a procesor má na dvou lištách vyvedeny všechny piny pro připojení k dalším prvkům. Sice se na desce nenacházejí žádné součástky pro vývoj, avšak i tak se dá mluvit o vývojové destičce a vyzkoušet a naučit se na ní práci s tímto oblíbeným procesorem.


Obr. 1. schéma zapojení

Na prvním obrázku je schéma zapojení. Na první pohled je patrné, že toho na desce skutečně mnoho není.
Programátor je tvořen čtyřmi rezistory R1 až R4 a napájení je zajištěno 5V stabilizátorem U2. Jediné co na schématu ještě schází jsou dvě čtyřpinové lišty, na kterých jsou vyvedeny všechny piny procesoru. Nekreslil jsem je tam, protože by se schéma znepřehlednilo, avšak na destičce samozřejmě jsou.
Na následujících obrázcích je motiv plošného spoje a jeho osazení.


Obr. 2. rozmístění součástek

 


Obr. 3. motiv plošného spoje

Zde je ke stažení DPS v 300dpi

Programátor je určen k software PonyProg a jeho nastavení je popsáné ve článku Programátor AVR.
Zde bych jen, pro úplně první kroky a pokusy přidal malý odzkoušený program. Program provede inicializaci portu procesoru a poté v asi 1s intervalech bliká diodou LED připojenou na pin PB2. Kód je napsaný v jazyce C a zkompilovaný v bezplatném překladači WinAVR. Samozřejmě přidávám i výsledný HEX soubor.


Obr. 4. LED na RB4 (pin č. 3)

Zde je ke stažení program blikačGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 23. 04. 2009 v 12:03 zaslal host
LED
V programu je while(1) { PORTB = 0x8; delayms(500); PORTB = 0; delayms(500); to odpovídá pinu 2 a né pinu 3. Jinak funguje ok.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr
Digitální USB teploměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 500 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007