. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Komunikační brány podporují protokol Rockwell DF1
8. listopadu 2010 - 8:07 | Pandatron | Komunikační brány podporují protokol Rockwell DF1 | Komentářů: 0  

Komunikační brány podporují protokol Rockwell DF1

Komunikační brány Anybus Communicator jsou nyní schopné začlenit průmyslová zařízení s protokolem DF1 od společnosti Rockwell Automation do sítí provozních sběrnic a průmyslového Ethernetu!

Společnost HMS doplnila do všech typů komunikačních bran (gateways) řady Anybus Communicator podporu protokolu DF1. Díky tomu může uživatel vytvořit přímé spojení mezi průmyslovými zařízeními, která podporují DF1, a většinou běžných komunikačních sítí provozních sběrnic a průmyslového Ethernetu, které se v současných automatizovaných systémech používají. Protokol DF1 podporují mezi jinými např. programovatelné automaty PLC-5, SLC-500 a MicroLogix od společnosti Rockwell Automation (Allen Bradley). Anybus Communicator umožňuje převod protokolu DF1 na čtrnáct různých protokolů sběrnic, např. DeviceNet, EtherNet/IP, ControlNet, Modbus/TCP, Profibus-DP, ProfiNet a CANopen, a je tak výkonným nástrojem pro každého, kdo potřebuje integrovat zařízení s DF1 do komunikačních sítí s jinou architekturou.

Podporu protokolu DF1 zajišťuje softwarový nástroj ABC Config Tool od společnosti HMS, který je k branám Anybus Communicator dodáván zdarma. K připojení zařízení s DF1 k bráně Anybus Communicator se nevyžadují žádné speciální znalosti programování, nákladné úpravy hardwaru ani funkční bloky pro PLC – spojení mezi DF1 a průmyslovou komunikační sítí je realizováno jednoduchou konfigurační procedurou v ABC Config Tool.

Navíc, díky možnosti volby mezi sériovými rozhraními RS-232/422/485, si může uživatel vybrat, zda chce ke komunikační bráně připojit jedno zařízení využívající protokol DF1 nebo několik. Připojení zařízení, jako jsou čtečky identifikačních kódů (optické, RFID), váhy, pohony či spouštěče motorů od různých dodavatelů, je tak velmi flexibilní.

Komunikační brány Anybus Communicator mají na trhu velmi dobré postavení, osvědčily se v provozu a spoléhají se na ně mnozí přední výrobci programovatelných automatů, včetně firem Allen Bradley/Rockwell Automation, Siemens, Schneider Electric, Mitsubishi Electric, ABB, Omron, Hitachi, Beckhoff, Phoenix Contact a Bosch Rexroth, stejně jako systémoví integrátoři i koncoví zákazníci z celého světa.

HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel vestavných zařízení pro komunikační sítě v automatizaci. HMS vyvíjí a vyrábí komponenty pro připojení automatizačních zařízení do průmyslových komunikačních sítí. Vývoj i výroba jsou soustředěny v sídle firmy, švédském městě Halmstad.

Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 150 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology“.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka FCC Prumyslove systemy
Přehled distributorů a kontaktů

Anybus X-gateway™ - Technical Overview
Ethernet/IP Scanner/Master - Ethernet/IP Adapter/Slave
Gateways for Fieldbus and Industrial EthernetGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WiFi moduly WizFi250-H
WiFi moduly WizFi250 přinášejí snadné a rychlé připojení libovolné aplikace do internetu, nebo vytvoření vlastního AP.
Skladem od 640 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007