. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Dálkově ovládaná zásuvka
11. listopadu 2010 - 8:53 | lkasparo | Dálkově ovládaná zásuvka | Komentářů: 1  

Dálkově ovládaná zásuvka

Jedním ze způsobů, jakým lze v domácnosti ušetřit za elektřinu, je využití dálkově ovládané zásuvky pro vypínání spotřebičů v pohotovostním stavu.

Jak můžeme ušetřit za energii?

Velmi jednoduše. Většina z nás má doma mnoho elektrických spotřebičů. Např. videopřehrávač, DVD přehrávač, hi–fi věž, televizi, počítač, tiskárnu atd. Tyto spotřebiče jsou často zapojeny v režimu stand-by celý rok. Můžeme si říci, že to nic nebere a nezabývat se tím nebo si změřit spotřebu el. energie pomocí wattmetru a vypočítat si roční spotřebu v režimu stand-by.

Jak takové měření asi dopadne?

Zhruba takto: Starší výrobky mohou mít v režimu stand-by spotřebu až 20 W, u novějších výrobků se tato hodnota snížila na 1 – 5 W. Pokud vezmeme v úvahu již zmíněné spotřebiče s tím, že polovina těchto přístrojů je starší a má stand-by spotřebu 20 W, druhá polovina novější, se spotřebou 2 W, pak se dostaneme na spotřebu 66 W, což odpovídá 578,56 kWh za rok. Při ceně 4,65 Kč za kWh (průměrná cena energie za rok 2009) nám vyjde spotřeba jen za stand-by režim 2690 Kč / rok.

Dálkově ovládaná zásuvka 4x+4kanál.dálkový ovladač
Dálkově ovládaná zásuvka nám umožní jednoduše vypnout zásuvku, do které je připojený spotřebič. Sada obsahuje jeden vysílač a čtyři přijímače (4 x dálkově ovládaná zásuvka + 1 x 4 kanálový vysílač). Výhodou není pouze úspora energie, ale zároveň pohodlná manipulace, kdy můžeme ovládat jedním ovladačem na dálku až 4 spotřebiče.

Někdo může namítnout, že tato dálkově ovládaná zásuvka má také spotřebu v režimu stand-by. Je to samozřejmě pravda, ale u dnes představovaného výrobku je spotřeba v režimu stand-by do 1W a to je výrazně méně než většina výše uvedených spoitřebičů. Navíc do dálkově ovládané zásuvky je možno pomocí prodlužovacího přívodu s vícenásobnými zásuvkami připojit více spotřebičů a tyto vypínat najednou jednou zásuvkou (typicky PC sestava s příslušenstvím).

Vysílač má čtyři řady tlačítek s označením 1-4 pro jednotlivé kanály. Levá strana příslušný kanál zapíná a pravá vypíná. Jednotlivé kanály se navzájem neruší. Výstupy mohou být ovládány manuálně nebo přes dálkové ovládání. Červená LED kontrolka v každém kanálu signalizuje, zda je kanál zapnutý nebo vypnutý. Po vypnutí a opětovném zapnutí (výpadku proudu) napájecího napětí budou výstupy vždy ve stavu vypnuto.

Technické parametry:

  • Napájení vysílače: DC 12V baterie 23A (1ks součástí balení, další možno dokoupit zde)
  • Kmitočet vysílače: 433.92MHz
  • Dosah: 30m na volné ploše
  • Výstupní napětí: AC 230V/50Hz
  • Max. výkon: na každý výstup 2300W

Další nabídku zboží z kategorie dálkově ovládané zásuvky naleznete na stránkách našeho obchodu puhy.cz.

Autor: lkasparo

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Půhy
Elektronický obchod

Dálkově ovládané zásuvky
Dálkově ovládaná zásuvka 4x+4kanál.dálkový ovladač
Prodlužovací přívody a rozbočeníGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 16. 11. 2010 v 16:30 zaslal host
vlastni spotreba?
Jen aby sama ta zasuvka nezrala vic nez ty 2W. Jak znam podobne Cinske vyrobky, vubec bych se nedivil.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA328
Nejvýkonnější varianta univerzálního a bohatě vybaveného vývojového kitu s obvodem ATmega328 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 795 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007