. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Procesory Cortex-A9 s HDTV
16. listopadu 2010 - 10:03 | Pandatron | Procesory Cortex-A9 s HDTV | Komentářů: 0  

Procesory Cortex-A9 s HDTV

Kombinací CPU Cortex-A9 a HDTV video dekodéru na jediném čipu, přináší společnost Amlogic Inc. moderní integrované řešení pro novou generaci spotřební elektroniky.

Společnost Fabless chip company Amlogic Inc. představila obvod AML8726-M, kombinující High-Definition (HD) video dekodér pro 1080p, jádro ARM Cortex-A9 a grafiku Mali-400. Jak zástupce Amlogic uvádí, HD video se dekóduje pomocí speciálního bloku, čímž se nezatěžuje jádro vlastního procesoru. Obvod je určen pro použití ve hrách a dalších multimediálních spotřebních zařízeních, jako je například nová generace digitálních fotorámečků.

Přesto, že je maximální hodinová frekvence až 1 GHz, byla při výrobě použita technologie SMIC 65 nm procesu, takže spotřeba při plném zatížení obvodu nepřekračuje hodnotu 2 W. To je navíc plně v souladu především s prvky spotřební elektroniky, kde není nezbytně nutné pracovat při extrémně vysoké frekvenci. Mnohem lepší je použití vhodné kombinace funkcí a hardwarových bloků, dostupných za správnou cenu.

AML 8726-M integruje podporu pro: 1080p video H.264, VC-1, WMV, MPEG1/2/4 a 1080p HDMI výstup; podporuje systémy Android 2.2, Linux, OpenGL ES 2.0 a prohlížeče s podporou HTML5, Adobe Flash 10.1 a Adobe Air. Pro možnosti konektivity, jsou v AML8726-M integrována rozhraní: 10/100 Ethernet, dva USB porty, čtečka paměťových karet 3-v-1 a rozhraní SATA, spolu s podporou softwarových ovladačů pro externí Wi-Fi chipsety.

Společnost Amlogic (Santa Clara, Kalifornie), která byla založena v roce 1995, má pobočky v Šanghaji, Pekingu a Shenzhenu v Číně. Partnerství s ARM bylo zahájeno před více než jedním rokem a to s licencí Amlogic ARM IP a využitím služby ARM pro pomoc v prvních obvodech. "Tím, že již delší dobu používáme CPU, GPU a systém IP technologie ARM, jsme nyní schopni představit tuto zcela novou platformu integrovaného řešení a to navíc v rekordním čase," řekl John Zhong, generální ředitel společnosti Amlogic, ve svém prohlášení. "Již samotné ARM IP je navrženo s celým systémem SoC, což nám pomohlo výhodně minimalizovat náročnost vývoje a umožnilo splnění poptávky pro příští generaci spotřební elektroniky."


Obr. 1: Obvod AML8726-H od Amlogic Inc.
zdroj: pcpop.com

Dostupnost a cena:
Obvody AML8726-M jsou již nyní dostupné v podobě vzorků. Referenční vývojová platforma s OS Android bude k dispozici v prvním čtvrtletí roku 2011. Pro stanovení ceny a další informace, kontaktujte prosím výrobce.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktůGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Elektronické časové relé
Programovatelné časové relé - TIMREL přináší univerzální použití v oblasti časového a sekvenčního spínání.
Skladem od 420 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007