. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
64-bitové procesory ARM již brzy
23. listopadu 2010 - 8:48 | Pandatron | 64-bitové procesory ARM již brzy   verze pro tisk

64-bitové procesory ARM již brzy

ARM Holdings plc, vlastník procesorové IP licence, hodlá představit své plány pro procesorová jádra řady ARM, podporující 64-bitové aplikace. Podle zprávy IDG se tak má stát již během několika příštích týdnů. IDG se přitom dále odvolává na ARM technologickou konferenci v Taipei, kde byly představeny první vzorky čipů.

Tento krok je dlouhou dobu očekávaným zlomem, i když podrobnosti o tom, jak je přechod na 64-bitů realizován, jaká je zvolena podpora vícejádrových čipů a nebo jaký objem výroby bude k dispozici, jsou stále nezveřejněné informace.

U obvodů s jádrem ARM je obecně známé, že již dlouhou dobu pracují v celé řadě serverových aplikací. Jedna věc jim však stále chyběla a to právě schopnost přímého zpracování 64-bitových slov. Tím spíše, jedná-li se dnes o standardní požadavek v oblasti serverů a trhu se superpočítači.

Pokud se tak podaří realizovat rychlý přechod na 64-bitů, stavělo by to obvody ARM do vážné konkurence i čipům společnosti Intel Corp. Ta má v současné době již tradičně obsazen obří podíl na půdě high-end trhu s počítači.

V současnosti je posledním jádrem ARM řešení Cortex-A15, dříve vedené pod kódovým označením Eagle. A15 je plně kompatibilní s architekturou ARMv7, avšak nabízí podporu 40-bit virtualizace. Další jádro ARM by tedy mělo podporovat plnou šíři 64-bitů a mělo by být představeno co nejdříve, možná již příští týden, píše se ve zprávě.

Více informací na: http://www.arm.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007