. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
15GHz detektor s rychlým komparátorem
7. prosince 2010 - 8:54 | Pandatron | 15GHz detektor s rychlým komparátorem | Komentářů: 2  

15GHz detektor s rychlým komparátorem

Vysokofrekvenční detektor od Linear Technology umožňuje práci v kmitočtovém rozsahu 600 MHz až 15 GHz, při vstupním signálu -24 až +16 dBm.

Linear Technology představuje obvod LTC5564, tvořící precizní výkonný RF detektor, určený pro práci v kmitočtové oblasti 600 MHz až 15 GHz. Při zpracování impulsních signálů dosahuje mimořádně rychlé odezvy, typicky 7 ns.


Obr. 1: 15GHz detektor s rychlým komparátorem od Linear Technology

Základní technické parametry:

  • Provozní frekvenční rozsah 600MHz až 15GHz
  • Extrémně nízká doba odezvy detektoru 7 ns
  • Dynamický rozsah 40 dB
  • Rozsah vstupního signálu -24 až +16 dBm
  • Integrovaný rychlý komparátor s odezvou 9 ns
  • Teplotně kompenzovaný provoz
  • Napájecí napětí v rozsahu 3,3 až 5 V
  • Odběr obvodu (typ.) 44 mA
  • Dostupné provedení 3 x 3mm QFN

Obvod LTC5564 firmy Linear Technology je určen pro zpracování impulsních signálů v kmitočtové oblasti 600 MHz až 15 GHz s typickou odezvou 7 ns. Krom základního detektoru integruje na svém čipu i rychlý komparátor, s průchozím zpožděním jen 9 ns. Díky uživatelsky nastavitelnému prahovému napětí komparátoru je zajištěno jeho maximálně flexibilní použití v celém spektru aplikací.


Obr. 2: Zjednodušené blokové schéma LTC5564

Obvod rovněž umožňuje využití paměťového výstupu, který svým nastavením usnadňuje zachycení i velice krátkých, impulsních signálů nebo poruchových stavů. Podle výrobce se tak jedná o jeden z dnes nejvýkonnějších obvodů s nebývalou rychlostí v časování měření, rychlou reakcí na odhalení závad a vůbec vysokým výkonem RF měření v mikrovlnných systémech.


Obr. 3: Aplikační schéma zapojení

LTC5564 může měřit vstupní vysokofrekvenční signály s hodnotou od -24 dBm do +16 dBm. Výrazně vyšší dynamický rozsah, než nabízejí konkurenční řešení, je zajištěn vstupním zesilovačem s programovatelným ziskem se čtyřmi nastaveními kroky. Výběr zesílení se volí pomocí dvou pinů s logickým signálem, pomocí klasické binární hodnoty. Jednoduše tak lze využít lepší citlivosti při měření signálů s nízkou úrovní a naopak.

Integrovaný výstupní zesilovač může být navíc díky své šířce pásma využit i pro jednoduché demodulování obálky signálu a to až do frekvence 75 MHz. Detektor je navíc vybaven obvodem teplotní kompenzace, umožňující opakovatelná a stabilní měření VF výkonu za různých podmínek prostředí.


Obr. 4: Vout vs. vstupní výkon 2,7 GHz
 
Obr. 5: Pulzní odezva Vout

Obvody LTC5564 jsou díky své vysoké rychlosti ideální pro celou řadu aplikací, včetně mikrovlnné komunikace, telemetrie, radarových detektorů, RF zesilovačů s monitoringem a detekcí chyb, automatickým řízením úrovně, zkušebních přístrojů a aplikací z mobilní sítě.


Obr. 6: Schéma zapojení vývojového kitu

Dostupnost a cena:
Obvody LTC5564 jsou nabízeny v malém 16-pinovém provedení typu QFN s rozměry 3 x 3 mm. Určeny jsou pro provoz při teplotách od -40 do +85 °C.
Prodejní cena obvodů začíná na 2,90 USD/ks při 1 000 kusech. Pro více informací navštivte www.linear.com/5564.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

Datasheet obvodu LTC5564
LTC5564 - UltraFast™ 7ns Response Time 15GHz RF Power Detector with Comparator
Ultrafast 7ns Response Time 15GHz RF Detector with Fast ComparatorGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232C - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 190 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007