. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nejvýkonnější DSP od Xilinx
7. prosince 2010 - 10:03 | Pandatron | Nejvýkonnější DSP od Xilinx | Komentářů: 0  

Nejvýkonnější DSP od Xilinx

Společnost Xilinx přichází s řešením využití obvodů FPGA ve funkcích DSP. Díky pokročilým vývojovým nástrojům jsou obvody vhodné i pro softwarové programátory.

Zavedení tzv. Three Targeted Development Platforms (TTDP) se společnost Xilinx zaměřuje na potřeby velmi výkonných DSP, žádaných pro novou generaci aplikací. Platformy nabízejí obvody Virtex-6 a Spartan-6, spolu s referenčními návrhy a rozšířením referenčních návrhů společnosti Xilinx tak, aby zahrnuly pokročilé vývojové nástroje, pomáhající inženýrům neobeznámených s jazykem HDL.

V původní platformě, nabízené společností Xilinx, byly zahrnuty pouze konstrukční nástroje téže firmy. Nejnovější verze jsou však rozšířeny i o vývojové nástroje třetích stran, se zvláštním důrazem na jazyk C/C++ a modelově-založený design vstupu. Tím je dán předpoklad snazšího vývoje aplikací i ze stran programátorů, kteří jsou více zvyklí na programování software než hardware.
Tím je možné nabídnout velmi vysoký DSP výkon i pro aplikace, jako jsou například kamerové monitorovací systémy. Nejen zde je totiž hnací silou poptávka po silném hardware, ale zároveň zde dominují především softwaroví programátoři.

Vývojová platforma s obvodem Virtex-6 je schopna nabídnout až 1000GMACs z jediného obvodu. To je výkon, který by jinak vyžadoval použití mnoha jednoduchých nebo vícejádrových DSP, pracujících paralelně, uvádí ve své zprávě firma Xilinx. S přihlédnutím na omezenou škálovatelnost diskrétních DSP, je zde tak větší předpoklad po budoucím širším nasazení obvodů FPGA pro DSP funkce.

Využitím platformy spojující produkty třetích stran, je možné snadného spojení obvodů Virtex-6 například s velice rychlými obvody ADC/DAC od společnosti Texas Instruments. Ty jsou dodávány na kompatibilních deskách FMC. Zároveň je možné využít spojení obvodů Spartan-6 s produkty DSP Texas Instruments, provozovaných tak jako výkonné koprocesory.

Přímo společností Xilinx jsou obvody Virtex-6 nabízeny s kompletní sadou referenčních IP řešení a vývojových nástrojů včetně Xilinx ISE Design Suite, nebo zkušebních verzí aplikací MathWorks MATLAB a AutoESL HLS nástroje. Všechny uvedené platformy jsou standardizovaný na velmi výkonný komunikační standard rozhraní AXI4, vedoucí k maximalizaci dosažitelného výkonu. Ten je rovněž použitelný jako komunikační rozhraní pro spojení s obvody TI ADC/DAC.

Dostupnost a cena:
Uvedené platformy obvodů Virtex-6 a Spartan-6 jsou nyní k dispozici. Uvedená sada obvodů Spartan-6 a koprocesoru TI je dnes k dispozici na objednávku. Pro získání více informací a stanovení ceny, kontaktujte prosím výrobce.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Xilinx
Přehled distributorů

Xilinx DSP Platform
Xilinx Extends Comprehensive DSP Portfolio with New Spartan-6 FPGA and Virtex-6 FPGA DSP Development Kits
Xilinx® Virtex®-6 FPGA DSP Development Kit with High-Speed AnalogGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TX-SAW 433MHz BOOST
Vysílač AM 433.92MHz, SAW, High power, 28dBm/15V
od 196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007