. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Puhy.cz: Stavebnice Voltík
10. prosince 2010 - 12:40 | lkasparo | Puhy.cz: Stavebnice Voltík | Komentářů: 6  

Puhy.cz: Stavebnice Voltík

Pokud vybíráte dárek pod stromeček mladému technikovi, mohla by Vás zaujmout nabídka elektrotechnických stavebnic na www.puhy.cz.

Stavebnice Voltík tvoří sada tří elektrotechnických stavebnic, které na sebe navazují. Elektronické součástky jsou pevně namontovány na základní desce. Montáž těchto součástek je provedena ze spodní strany (kromě několika vyjímek) a ze shora se pomocí odizolovaných vodičů propojují zasouváním do kovových zdířek. Upevnění vodičů se provádí mechanicky pomocí gumových kolíčků. Sestavené spoje je možné znovu rozebrat.

Stavebnice Voltík 1

Stavebnice Voltík I. je určena pro děti od 6 až 7 let. Takto malé děti ještě většinou nemají žádné zkušenosti s elektronikou, ale pomocí této stavebnice se jí mohou hravou formou přiblížit. S využitím jednoduchých návodů mohou sestavit minimálně 35 elektronických zapojení. Stavebnice obsahuje pracovní plochu, na kterou jsou napevno umístěné elektronické prvky. Tyto prvky se propojují pomocí vodičů bez pájení. Obtížnost zapojení je různá, od nejednodušších, například světelný a zvonkový obvod, různé houkačky, měřič vlhkosti, vysílač a příjímač Morseovy abecedy, až po elektronický klavírek či telegraf.

Stavebnice Voltík 2

Pro starší děti od 10 let je určena stavebnice Voltík II., která funguje na stejném principu jako Voltík I. Sada obsahuje součástky pro stavbu až 50 elektronických modelů bez pájení. Podle návodu nebo s využitím svých znalostí a fantazie je možné sestavit rozmanité houkačky, polní telefon, krystalku, jednoduché rádio, detektor kovů, metronom, blikač, poplašné zařízení na fotobuňku, minutník, měřič stisku a také modely propojené s Voltíkem I. Na jednodušších schématech je rovněž možné vyzkoušet si základní vlastnosti elektronických součástek.

Stavebnice Voltík 3 – digital

Pro děti od 12 let je určena stavebnice Voltík III. Obsahuje logické integrované obvody, čítač, paměť SRAM a vše potřebné k sestavení 50 digitálních modelů bez pájení. Například si lze vyzkoušet funkce logických členů (AND, OR, NOT) a jejich kombinace, sestavit kódový zámek, různé bzučáky a blikače, zpožďovací obvod do 100s, schodišťový spínač, čítač apod. Umožňuje osvojit si základy dvojkové soustavy, vyzkoušet speciální digitální houkačku, naprogramovat světelného hada nebo světelný nápis, měřič reakčního času, hrací skříňku či světelný budík. Můžete také sestavit univerzální losovací zařízení, které využijete např. při hře Voltíkova ruleta, Veselá rajčata, Macháček a další.

Autor: lkasparo

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Půhy
Elektronický obchod

Stavebnice Voltík
Informace o stavebnici Voltík I.
Informace o stavebnici Voltík II.
Informace o stavebnici Voltík III.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (6):

Zobrazit starší 30 dnů (6)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-TTL
Převodník TCP/IP <-> TTL UART s 3,3V úrovněmi a RJ45 konektorem.
Skladem od 650 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007