. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ABB již hlásí růst zakázek i tržeb
14. prosince 2010 - 7:14 | Pandatron | ABB již hlásí růst zakázek i tržeb | Komentářů: 0  

ABB již hlásí růst zakázek i tržeb

Ve třetím čtvrtletí se zvýšilo tempo růstu zakázek společnosti ABB a její tržby vzrostly díky pokračujícímu zvyšování poptávky od zákazníků z průmyslu a zároveň nárůstu velkých zakázek z oblasti energetiky.

Zakázky vzrostly o 18 % a tržby o 2 % v místních měnách, což zahrnuje 11% nárůst tržeb ze služeb. Provozní zisk (EBIT) dosáhl 1,2 miliardy USD. Provozní zisková marže, do níž se nepočítají čisté zisky z transakcí s deriváty a náklady související s restrukturalizací, činila 14 %. Provozní zisková marže ve stejném období loňského roku, bez čisté kladné změny účetních rezerv ve výši přibližně 430 milionů USD, činila 13 %.

Čistý zisk ve třetím čtvrtletí roku 2010 dosáhl 774 miliony USD a peněžní tok z provozní činnosti (cash flow) činil 1,4 miliardy USD.

„I nadále jsme ve třetím čtvrtletí plně využívali celosvětového zotavení v průmyslu a dosáhli jsme vynikajícího nárůstu zakázek, mírně vyšších tržeb a díky našemu programu na snižování nákladů i výrazného zisku,“ uvedl Joe Hogan, generální ředitel ABB. „Náš obor automatizace s krátkým cyklem dosáhl obzvláště dobrých výsledků, a to jak díky vyšším tržbám, tak i díky nižším nákladům, neboť růst tržeb vycházel z mnohem konkurenceschopnější nákladové základny.“

Dvouletý program společnosti ABB na snižování nákladů díky posílení přítomnosti na rozvíjejících se trzích, zvýšení produktivity a racionalizaci pořizování zdrojů i administrativy vedl v tomto čtvrtletí k úsporám ve výši přibližně 350 milionů USD.

Společnost ABB získala ve třetím čtvrtletí významnou zakázku na propojení pobřežní větrné elektrárny s německou elektrickou sítí a zaznamenala silnou poptávku od celé řady průmyslových odvětví, včetně těžby nerostných surovin a kovů, průmyslové automatizace a výroby sluneční energie. Růst v těchto oblastech převážil pokračující nízké investice podniků veřejných služeb ve většině regionů do zařízení pro přenos elektrické energie.

„Poptávka ze strany zákazníků z oblasti průmyslu v tomto čtvrtletí výrazně rostla, zejména na rozvíjejících se trzích, neboť ty zvyšovaly kapacity a investovaly do řešení zvyšujících energetickou efektivitu a produktivitu,“ uvedl Joe Hogan. „Výdaje podniků veřejných služeb na zařízení pro přenos elektrické energie zůstávají utlumené a očekáváme, že tento trend přetrvá i do příštího roku. Stále však vidíme spoustu růstových příležitosti, zejména v oblastech jako je obnovitelná energie a průmyslová efektivita, a také v rychle rostoucích rozvíjejících se ekonomikách.“


Tab. 1: Finanční ukazatele za 3. čtvrtletí roku 2010

ABB je přední světovou firmou působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňuje zákazníkům ze sféry průmyslu a výroby a distribuce energií zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 117 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. V České republice působí na osmi lokalitách a zaměstnává více než 2800 lidí.

Odkazy & Download:
ABB v České republice
ABB za rostoucí poptávky rozšiřuje výrobu polovodičů
Růst zakázek se ve třetím čtvrtletí zrychlil a tržby začaly růstGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
MRF24J40MA
MRF24J40MA je certifikovaný 2,4 GHz IEEE 802.15.4 bezdrátový modul transceiveru.
od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007