. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Konektory microComp splňují podmínky ESA
14. prosince 2010 - 11:17 | Pandatron | Konektory microComp splňují podmínky ESA | Komentářů: 2  

Konektory microComp splňují podmínky ESA

Společnost SOURIAU získala certifikaci Evropské kosmické agentury (ESA) pro své konektory microComp. Ty ve srovnání s konektory D-Sub nabízení úsporu místa i hmotnosti.

Evropská kosmická agentura (ESA, European Space Agency) udělila certifikát výrobci precizních konektorů, společnosti SOURIAU. Miniaturní pravoúhlé konektory řady microComp vyžadují ve srovnání s konvenčními ESA/ESCC D-Sub konektory, dnes široce používanými v satelitních zařízeních, výrazně méně prostoru. Produkty MicroComp umožňují úsporu místa až o 40% při současném snížení hmotnosti až o 60%.


Obr. 1: Konektory microComp splňují podmínky ESA

Konektory, které jsou v současné době používány pro spojení přístrojových prvků telekomunikačních a jiných satelitů či vědeckých aplikací, jsou ty samé, které jsou používány na notebooku nebo domácích počítačích. Tyto konektory, označované zkratkou D-Subminiature, však používají materiály a výrobní procesy staré více než 40 let. Jakákoliv miniaturizace v elektronickém průmyslu se jim až doposud úspěšně vyhýbala.


Obr. 2: Základní vlastnosti

Ve vesmírném průmyslu, raketoplánech a satelitech je však na prvním místě využívána jejich vysoká spolehlivost. Všechny použité komponenty musí být certifikovány pro použití právě v této oblasti, čemuž předcházejí rozsáhlé testovací a schvalovací procesy. Tím je umožněno identifikovat poměr vadných kusů a případně izolovat potenciálně vadné díly konektorových sestav.

Z toho důvodu společnost spolupracuje s Evropskou kosmickou agenturou s cílem vytvoření kompletního sortimentu konektorů z kompozitních materiálů, šetrných k životnímu prostředí. Kompozitní materiálu jsou podle slov výrobce tím pravým řešením pro zvládání miniaturizace a úsporu hmotnosti v kritických on-board zařízeních.


Obr. 3: Certifikace od ESA

Kompletní pouzdro konektorů microComp je vyrobeno z kompozitních materiálů a metalizací je zajištěn kvalitní elektrický spoj. Elektrické krimpovací kontakty jsou od konektoru odnímatelné a uživatelům umožňují jejich neosazení.

Pro více informací navštivte webové stránky SOURIAU na adrese www.souriau.com.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Produktová stránka microComp
Produktová stránka 8D Space Grade
Space Grade Miniature: ESA QPLGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SIM900 - GSM modul GPRS class 10 Quadband
GSM Quadband modul s podporou datových přenosů třídy GPRS class 10
Skladem od 415 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007