. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Zvukové procesory pro PMR
16. prosince 2010 - 7:56 | Pandatron | Zvukové procesory pro PMR | Komentářů: 0  

Zvukové procesory pro PMR

CML Microcircuits představuje nového zástupce audio zvukových procesorů, určeného pro PMR rádiové stanice s bezkonkurenčním výkonem.

Společnost CML Microcircuits představila nový zvukový procesor pro bezdrátové stanice, využívající obousměrného provozu. Obvod CMX148 zároveň implementuje funkce jako je Audio Scrambler (pro utajení hovoru) a Sub-audio Signalling Processor pro komunikaci na sub-kanálech. Určen je pro mobilní sanice typu PMR, dostupné pro širokou veřejnost a využívané téměř po celém světě.


Obr. 1: Zvukový procesor CMX148 pro PMR

Základní vlastnosti:

  • Současné zpracování zvukových, digitálních i signalizačních dat
  • Jednočipové kompletní zpracování audio signálů, včetně kompresoru dynamiky
  • Programovatelný hlasový Scrambler
  • Datový modem MSK/FFSK, pracující jak v paketovém, tak volném režimu s FEC a CRC
  • DTMF kodér/dekodér tónů a zvukových signálů
  • Filtr sub-kanálů pro CTCSS a DCS
  • Směrování na řídicí mikrokontrolér

Obvody CMX148 jsou vhodné zejména pro stanice PMR a rozšíření MURS/GMRS/FRS v systémech GPS. K tomuto účelu je podporována funkce datového modemu FFSK/MSK a to jak pro paketový, tak i čistě uživatelsky definovaný formát přenosu dat. Ve funkci half-duplex zvukových procesorů využívají pro veškerou signalizaci řídicí mikrokontrolér, včetně CTCSS/DCS kódování/dekódování a jiných. Pro funkce na řídicím mikrokontroléru, jako je například směrování signálu či jeho filtrace, je možné využít integrovaný DTMF kodér/dekodér, převodníky ADC a DAC i duální syntezátor hodinového signálu.

Kromě toho lze bloky pro zpracování signálu individuálně přiřazovat jedné ze dvou signálních cest, které lze podle pořadí vést z některého ze tří vstupních pinů. Tím je zajištěna velmi flexibilní architektura, podporující použití různých signálových bloků na zvolené analogové vstupy.


Obr. 2: Blokové schéma CMX148

Obvody CMX148 vyžadují jediné 3,3 V napájecí napětí s podporou nízkopříkonového režimu. Dodávány jsou v klasickém bezolovnatém pouzdře typu VQFN-48 nebo LQFP-48.

Vývojová sada:
Pro seznámení se s obvody i prototypový vývoj aplikací je u výrobce dostupná vývojová sada. Evaluation Kit EV1480 je osazen zvukovým procesorem CMX148 pro PMR stanice a několika pasivními prvky v jeho okolí.


Obr. 3: Blokový diagram EV1480

Vývojová sada je složena z desky PCB, obsahující obvod CMX148 dle doporučeného zapojení, technického manuálu a ukázkových zdrojových kódů pro řídicí mikrokontrolér. Napájení zajišťuje stabilizovaný zdroj 5 V.


Obr. 4: Vývojová sada EV1480

Dostupnost a cena:
Obvody CMX148, stejně jako vývojová sada EV1480 jsou již dostupné jak u výrobce, tak i sítě distributorů. Pro stanovení konkrétní ceny i získání více informací, navštivte webové stránky www.cmlmicro.com.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

CMX148 - PMR Audio and Data Processor
EV1480 - Evaluation Kit for the CMX148
User manual EV1480GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007