. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vývojový kit pro rozhraní IO-Link v1.1
21. prosince 2010 - 7:24 | Pandatron | Vývojový kit pro rozhraní IO-Link v1.1 | Komentářů: 1  

Vývojový kit pro rozhraní IO-Link v1.1

Nový vývojový kit společnosti Infineon Technologies je určen pro návrh aplikací, využívajících komunikačního rozhraní typu IO-Link v1.1.

Společnost Infineon Technologies AG představila vývojový kit, určený k návrhu systémů s komunikačním rozhraním standardu IO-Link V1.1. IO-Link Eval Kit je založen na mikrokontrolérech XE166 – 16 bitů a XC800 – 8 bitů. Tím se jedná o zcela první řešení svého druhy, využívající vysokého real-time výkonu MCU XE166 a zároveň cenově přijatelného řešení s obvodem XC800. Podporováno je přitom až osm kanálů sběrnice IO-Link typu master se samostatným FIFO při každý kanál.


Obr. 1: IO-Link vývojová sada Infineon

Rozhraní IO-Link
IO-Link je standardizovaný komunikační systém typu point-to-point, který zjednodušuje připojení čidel a akčních členů do systémů průmyslové automatizace. Pro koncové uživatele má takové řešení řadu výhod, včetně jednodušší a levnější kabeláže, vzdálené diagnostiky a konfiguraci. Systém IO-Linku se skládá z jednoho zařízení typu IO-Link Master a jednoho nebo více zařízení typu IO-Link Slave (snímačů nebo akčních členů). Zařízení Master poskytuje rozhraní pro PLC (Programmable Logic Controller) a řídí komunikaci mezi připojenými prvky Slave. Mezi hlavní možnosti systému IO-Link patří stabilní komunikační systém s implementovanou detekcí chyb a snadnou integrací i do zavedených sběrnicových systémů s omezenými možnostmi a nestíněnou kabeláží. IO-Link může být jako otevřené komunikační rozhraní snadno začleněn do všech běžných sběrnicových a automatizačních systémů.

Snadno použitelný vývojový kit
Infineon představil levný USB kit, umožňující zákazníkům snadné seznámení se s technologií rozhraní IO-Link a konfiguraci zařízení pomocí výkonného 16-bitového mikrokontroléru XE164 jako master a levného 8-bitového obvodu XC822 ve funkci slave. Na základě podpory partnerů jako je Hitex Development Tools, Technologi Management Gruppe, dodavatele software pro IO-Link a Zentrum Mikroelektronik Dresden AG (ZMDI), předního producenta obvodů IO-Link PHY, poskytuje Infineon kompletní řešení. Tedy řešení včetně nástrojů jednotlivých řetězců a zkušební verze software pro rozhraní IO-Link.

Vývojový kit v podobě USB klíče využívá obvodu XE164 ve funkci master a osazeného včetně fyzického transceiveru PHY s podporou čtyř IO-Link kanálů. Naproti tomu zařízení typu slave je založeno na levném 8-bitovém obvodu XC822 a je dostupné včetně potřebné kabeláže, dokumentace a ukázkových kódů.

Dostupnost a cena:
Vývojové kity IO-Link Eval Kit jsou dostupné v ceně 249 EUR. Pro více informací navštivte webové stránky www.infineon.com.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
Infineon announces Microcontroller Development Kit Supporting IO-Link V1.1

IO-Link Eval Kit
Informace o obvodu XE166
Informace o obvodu XC800GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 21. 12. 2010 v 12:51 zaslal host
Cena?
6000Kč za dvě destičky s procesorem je docela vysoká cena, ne?


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007