. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Přesné a bezpečné přistávání s využitím LED
22. prosince 2010 - 7:15 | Pandatron | Přesné a bezpečné přistávání s využitím LED | Komentářů: 0  

Přesné a bezpečné přistávání s využitím LED

Společnost OSRAM se díky modulům Zelion H LED stala prvním značkovým výrobcem, který nabízí robustní a flexibilní řešení nové generace pro odolné a úsporné osvětlení letišť.

Společnost OSRAM se díky modulům Zelion H LED stala prvním značkovým výrobcem, který nabízí robustní a flexibilní řešení nové generace pro odolné a úsporné osvětlení letišť. Stále narůstající počet cestujících a stoupající objem nákladu v letecké přepravě zvyšuje nároky na bezpečnost. V této souvislosti se provozovatelé letišť zajímají o osvětlení ranvejí a pojezdových drah. Efektivní a trvanlivé LED moduly, jako je i Zelion H, se stále více prosazují v těchto oblastech coby udržitelná řešení osvětlení pro budoucnost.

„Light-emitting diodes“, tedy světlo vyzařující diody, zkráceně LED, nabízejí letištím přesvědčivé výhody ve srovnání s konvenčními tělesy: efektivní energetický výkon, trvanlivost a extrémní odolnost vůči výkyvům teplot. Tyto zdroje světla nejen šetří energii, navíc jsou méně náročné na údržbu. V podobě modulů Zelion H přichází OSRAM s novým systémem, který je konstruován na míru potřebám letištního osvětlení, a který nahrazuje 48W halogenové zdroje světla. Jednou z největších výzev v rámci vývoje Zelionu H bylo najít správnou konstrukci reflektoru, který by vydržel vysoké teploty a zároveň splňoval požadavky na parametry prostorového záření. V další fázi bylo nutné najít kombinaci materiálů pro reflektor, lepidlo a elektrickou desku, které by zajistily spolehlivost spoje mezi reflektorem a deskou – to bylo mimořádně důležité vzhledem k extrémním podmínkám, ve kterých osvětlení letiště funguje, s neustále pojíždějícími, přistávajícími a odlétajícími letadly.

Náročné testování ve fázi vývoje
OSRAM využil mnoho let zkušeností v oblasti osvětlení letišť pro různá hodnocení při vývoji modulu Zelion H. Standardní testovací program zahrnoval zkoušky provozní životnosti, kdy moduly fungovaly za maximálních teplot, a cyklické teplotní testy, kdy byl provoz testován v rozmezí od minimální do maximální teploty během jediné hodiny. Vedle těchto testů obstály moduly Zelion LED i v testu FAA Sinus (AC 150/5345-46C) a prokázaly schopnost vydržet otřesy a vibrace provozu na letišti.

Mnoho aplikací v jediném modulu
OSRAM Zelion H v sobě ukrývá mnoho různých letištních aplikací s využitím jediného flexibilního modulu se čtyřmi LED diodami. Nabízené dva modely reflektorů (6° a 10°) rozšiřují možnost použití těchto LED modulů téměř na všechny druhy letištního osvětlení. Lze je integrovat do stávajících systémů osvětlení od všech známých OEM výrobců, v nabídce je bílá, modrá a zelená barva. To umožňuje mezinárodní využití těchto světel, protože vyhovují všem globálním normám a specifikacím.

Energetická účinnost a nižší náročnost na údržbu
Energetická účinnost je velmi charakteristickým znakem systémů Zelion H LED. Světelná intenzita je 2 000 cd na watt, což znamená 75% úsporu energie v porovnání s halogenovým řešením (500 cd/W). Navíc jeden 48W halogenový zdroj světla (24 kcd) lze nahradit pouhými čtyřmi LED diodami s celkovým výkonem 19 W (38 kcd), což přináší další možnosti úspor. Tím dochází nejen k úsporám energie, ale i k pozitivním dopadům při redukci CO2na letišti. LED systémy proto přinášejí výhody i pro životní prostředí. Vedle úspor energie jsou tyto systémy také ve znamení výrazného snížení provozních nákladů: moduly Zelion H lze používat nepřetržitě až tři roky. Pokud jde o životnost, předstihují všechny ostatní zdroje světla, protože průměrná životnost halogenového řešení činí cca 3 000 hodin, zatímco u LED systému je to nejméně 25 000 hodin.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka výrobce v českém jazyce
Přesné a bezpečné přistávání s využitím LEDGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth relé BTREL1
Modul Bluetooth relé BTREL1 s jedním výstupem umožňuje ovládání libovolných systémů pomocí bezdrátového rozhraní.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007