. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ABB získá společnost Baldor Electric
6. ledna 2011 - 7:00 | Pandatron | ABB získá společnost Baldor Electric | Komentářů: 0  

ABB získá společnost Baldor Electric

Společnost ABB oznámila záměr v odkoupení společnosti Baldor Electric, čímž by se měla stát světovým lídrem v oboru průmyslové automatizace.

Společnost ABB, přední světový producent v oblasti energetiky a automatizace, a společnost Baldor Electric Company, severoamerický lídr v oboru průmyslových motorů, se dohodly, že společnost ABB získá společnost Baldor v rámci hotovostní transakce v hodnotě přibližně 4,2 miliardy USD, včetně čistých závazků ve výši 1,1 miliardy USD.

Podle podmínek finální smlouvy, kterou jednomyslně schválila představenstva obou společností, zahájí společnost ABB nabídku na odkoupení všech akcií v oběhu společnosti Baldor za cenu 63,50 USD za akcii v hotovosti. Transakce představuje 41% prémii oproti uzavírací ceně akcií společnosti Baldor na akciových trzích z 29. listopadu 2010. Představenstvo společnosti Baldor doporučí, aby její akcionáři v rámci nabídky své akcie odprodali. Transakce by měla být dokončena v prvním čtvrtletí roku 2011.

Odkoupení společnosti Baldor umožní doplnění portfolia společnosti ABB v oblasti automatizace v Severní Americe, a to o silnou výrobkovou řadu motorů NEBA. Toto spojení zajistí společnosti ABB vedoucí pozici v oboru průmyslových motorů, včetně vysoce efektivních motorů. Společnost Baldor přináší do portfolia společnosti ABB ještě také rostoucí a ziskovou výrobu zařízení pro přenos mechanické energie.

Transakce podstatně zlepší přístup společnosti ABB k průmyslové zákaznické základně v Severní Americe a otevře příležitosti pro rozšíření portfolia ABB, včetně energeticky efektivních pohonů a doplňkových motorů. Tento krok přichází v době, kdy regulační změny ve Spojených státech i jiných částech světa posílí poptávku po energeticky efektivních výrobcích pro průmyslovou automatizaci. Akvizice posílí postavení společnosti ABB jako předního dodavatele průmyslových automatizačních řešení, a také umožní využít obrovský potenciál investic do železnic a větrných elektráren v Severní Americe. Očekává se, že oba tyto druhy investic v následujících letech rychle porostou.

„Baldor je skvělá společnost s nesmírně silnou značkou na největším průmyslovém trhu světa,“ uvedl Joe Hogan, generální ředitel společnosti ABB. „Sortiment výrobků a regionální dosah společnosti Baldor velmi dobře doplňují ty naše a oběma společnostem přinášejí významné příležitosti pro vytváření vyšší hodnoty pro naše zákazníky.“

„Společnost ABB je na trhu dobře známá prémiovými, inovativními a technicky vyspělými výrobky. Již mnoho let si ceníme ABB také jako dodavatele s přidanou hodnotou,“ uvedl Ron Tucker, stávající prezident a provozní ředitel, a nastávající generální ředitel společnosti Baldor. Ron Tucker po dokončení transakce povede společnost Baldor, včetně oboru výrobků pro přenos mechanické energie a výroby motorů a generátorů ABB v Severní Americe.

Společnost Baldor sídlí ve Fort Smith ve státě Arkansas a je předním dodavatelem v rozsáhlém odvětví průmyslových motorů v Severní Americe. Baldor nabízí širokou řadu výrobků pro mechanický přenos energie, jako jsou například ložiskové sestavy, uzavřené převody a spojky ¬– které se využívají především ve zpracovatelských odvětvích – a také pohony a generátory. Výroba pohonů Baldor se spojí s rozsáhlejší výrobou pohonů ABB s cílem ještě silnějšího prosazení této důležité produktové řady.

Společnost Baldor zaměstnává přibližně 7 000 lidí a za prvních devět měsíců roku 2010 vykázala provozní zisk ve výši 184 miliony USD při tržbách ve výši 1,29 miliardy USD. To znamená nárůst provozního zisku o 30 % a tržeb o 11 % oproti srovnatelnému období roku 2009.

Americký trh s vysoce efektivními motory má podle očekávání v roce 2011 růst o 10 až 15 % v důsledku nových regulačních předpisů, které nabudou účinnosti letos v prosinci. V roce 2011 se očekává přijetí podobných předpisů v Kanadě, Mexiku a v Evropské unii.

Odkazy & Download:
Domovská stránka ABB v České republice
ABB získá společnost Baldor Electric a stane se světovým lídrem v oboru průmyslové automatizace
Růst zakázek se ve třetím čtvrtletí zrychlil a tržby začaly růstGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PSDR - SDR přijímač, modul
Modul digitálního (SDR) přijímače pro krátkovlnná pásma s výměnným krystalem. Dodáván s krystalem pro pásmo 80m (3,5 MHz)
Skladem od 529 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007