. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Freescale řeší hospodárnost nabíječek
6. ledna 2011 - 11:04 | Pandatron | Freescale řeší hospodárnost nabíječek | Komentářů: 7  

Freescale řeší hospodárnost nabíječek

Freescale Semiconductor se hodlá zaměřit na klidovou spotřebu elektrických nabíjecích adaptérů a proto představuje patentovanou technologii Watt Saver.

Společnost Freescale Semiconductor oznámila, že je připravena nalézt nové a inovativní způsoby pro zastavení nehospodárného provozu nabíjecích adaptérů. V době, kdy je síťový adaptér připojen do elektrické zásuvky a již nenabíjí, chová se podle sdělení jako „upír“, který nám neustále saje drahou energii. Řešením by podle informací měla být technologie Watt Saver, která by automaticky zajistila odstranění spotřeby v nezatíženém stavu. Tím by bylo možné docílit značných energetických úspor, ve srovnání se stávající „manuální“ verzí.

Zároveň společnost Freescale slibuje, že dá jedno procento ze všech příjmů z Watt Saver zařízení na účet globálních neziskových organizací, zaměřujících se na zelenou energii.

Základem technologie Watt Saver je patentovaná hardwarová a softwarová implementace, umožňující odpojení hlavního zdroje elektrické energie ve chvíli, kdy není vyžadován připojeným zařízením. Uvedený problém se přitom může týkat většiny bateriově napájených přístrojů spotřební elektroniky. Především tedy mobilních telefonů, tabletů, elektronických čteček a MP3 přehrávačů. Výjimkou však nemají být ani přístroje s vyšší spotřebou, jako jsou přenosné počítače a netbooky.

Podle zpráv Mezinárodní energetické agentury a Evropské unie se odhaduje, že tzv. „upíří“ energie, spotřebovaná nezatíženými adaptéry, představuje více než 10 procent celkové elektrické energie spotřebované v domácnostech a kancelářích. Navíc by se do roku 2014 měla situace i nadále zhoršovat a to až na hodnotu 49 terawatthodin. Taková hodnota již přesahuje celkovou spotřebu České republiky, Rakouska a Portugalska. Zároveň se předpokládá, že do roku 2022 dojde ke zdvojnásobení energie spotřebované komunikační, informační a spotřební elektronikou. Do roku 2030 by poté mělo dojít dokonce až ke ztrojnásobení. Je tedy jasné, že každý uspořený watt bude mít nadále stále větší cenu a to nejen pro lidstvo jako takové, ale kvůli stoupající výrobní ceně energií i pro samotné domácnosti.


Obr. 1: Princip technologie Watt Saver

Freescale předpokládá, že s technologií Watt Saver a její implementací do univerzálních napájecí/nabíjecích adaptérů v souladu s doporučeným standardem ITU-T L.1000 docílí prakticky nulové energetické spotřeby v nezatíženém stavu.
Navíc však garantuje, že ekologicky šetrné nabíječky nebudou vyžadovat více energie, než je třeba pro nabíjení připojeného zařízení. Ve spojení s univerzálním nabíjecím konektorem je pak zajištěna i delší životnost a použití s jakýmkoliv novým zařízením.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Freescale Semiconductor
Domovská stránka Mocana Corporation
Watt Saver Solution for ChargersGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (7):

Zobrazit starší 30 dnů (7)...

host
7. Dne 08. 01. 2011 v 15:08 zaslal host
Bez titulku
problém není v technice ale v lidech, že ji neumí vytáhnout... od té doby co jsem viděl vnitřek jedné už je vytahuju, nechci vyhořet...


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
BC-NBK AUREL
Přijímač AM 433.92MHz, BW=1,2MHz, -97dBm,+5V/3mA
od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007