. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Siemens rozšiřuje nabídku produktů pro oblast RFID

Siemens rozšiřuje nabídku produktů pro oblast RFID

Společnost Siemens doplnila své portfolio produktů pro radiofrekvenční identifikaci (Radio Frequency Identification - RFID) v pásmu UHF (Ultra High Frequency).

Mezi novinky patří kompaktní antény, mobilní čtečka a kompaktní nosiče dat ve formátu Smart-Label s mimořádnou teplotní odolností. Systémy RFID pracující v pásmu UHF jsou pro svůj dosah v řádu několika metrů úspěšně využívány v logistice, při manipulaci s materiálem a stále častěji také ve výrobě. Jejich použití zvyšuje transparentnost podnikových dějů, a následně tak pomáhá při optimalizaci řady procesů. Mimořádně odolné komponenty RFID značky Siemens umožňují dále rozšířit tuto techniku v provozech, kde se již osvědčila, a proniknout s ní do zcela nových aplikačních oblastí.

Rozsáhlý sortiment produktů značky Siemens pro radiofrekvenční identifikaci doplňují dvě kompaktní antény pro pásmo UHF. Model Simatic RF640A s rozměry 185×185×45 mm pracuje s kruhovou polarizací, zatímco model RF642A se stejnými rozměry používá polarizaci lineární. Podle použité čtečky může mít anténa dosah až 4 m. Obě antény mají vysoký stupeň krytí IP67 a pracují při teplotě -25 až +75 °C. Lze je tedy použít ve vnitřním i vnějším prostředí.

Další novinkou je mobilní čtečka RFID typu Simatic RF680M vybavená barevným displejem s rozlišením VGA (640×480 obrazových bodů) a ergonomickou klávesnicí. Přednostmi čtečky z hlediska uživatele jsou lepší čitelnost displeje a možnost obsluhovat zařízení jednou rukou, což umožňuje ergonomické uspořádání kláves. V porovnání s předchozím modelem byl zvýšen efektivní vyzářený výkon modulu RFID, a to na 500 mW. Procesorová jednotka má taktovací frekvenci zvýšenou na 624 MHz, paměť typu flash rozšířenou na 1 GB a RAM na 256 MB. Předem nainstalovaný software RF600 poskytuje obslužné a testovací funkce potřebné ke čtení údajů z nosičů i jejich zaznamenání na nosiče dat (včetně štítků typu Smart-Label). Soubory se sejmutými údaji lze ukládat do paměti, do přehledně uspořádaných adresářů. Software obsahuje také knihovnu modulů API (Application Program Interface). S použitím uvedených nástrojů může uživatel vytvářet pro mobilní čtečku RFID svoje vlastní aplikační programy. Čtečka RF680M používá standardní operační systém Windows CE, a lze ji tak snadno začlenit do stávajících počítačových sítí a infrastruktury provozu. Díky vysokému stupni krytí IP65 je nová čtečka vhodná k použití zejména v provozně náročných průmyslových podmínkách (např. v oboru výrobní logistiky a ve skladech).

V oblasti nosičů dat pro RFID uvádí společnost Siemens na trh teplotně odolný štítek Simatic RF680L formátu Smart-Label. Štítek zůstává funkční po dobu jedné hodiny při okolní teplotě 220 °C nebo šest hodin při teplotě 200 °C. Je tudíž vhodný k použití při náročných úlohách v průmyslu, například v lakovacích linkách a podobných zařízeních s vyššími provozními teplotami. Výrobky opatřené novým štítkem typu Smart-Label lze kdykoliv identifikovat a sledovat během celého procesu tvorby jejich hodnoty - tj. při přípravě materiálu, vlastní výrobě, dopravě a distribuci. Použitelnost štítku RF680L dále rozšiřuje velká paměť s kapacitou 240 bitů pro EPC (Electronic Product Code) a k tomu 512 bitů pro uživatelské údaje.

Společnost Siemens vyvíjí a dodává systémy RFID k použití ve výrobě a logistice již 25 let a s více než 300 000 instalovanými čtecími, resp. zapisovacími zařízeními je vedoucí firmou na evropském trhu. Vedle čteček RFID Siemens dodává datové nosiče a potřebné programové vybavení – od middleware pro RFID až po aplikační programy. Všechny produkty jsou optimalizovány pro různá odvětví a rozmanité účely použití.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
Siemens expands the field of application for RFID technologyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-M10: GSM/GPRS modul s M10
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s M10 firmy QUECTEL a podporou SMS, MMS, GPRS Class 12, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007