. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Teplotní čidlo s PWM výstupem
1. listopadu 2013 - 1:16 | Pandatron | Teplotní čidlo s PWM výstupem | Komentářů: 0  

Teplotní čidlo s PWM výstupem

Nová řada obvodů teplotních čidel s PWM výstupem firmy Seiko Instruments je určena pro regulaci proudu osvětlovacích LED.

Společnost Seiko Instruments představila novou řadu obvodů S-5855A. Jde o integrované teplotní senzory s PWM výstupem (s pulzně-šířkovou modulací), vhodné například pro ochranu LED osvětlení či řízení vyhřívání.

Obvody S-5855A společnosti Seiko Instruments tvoří novou řadu integrovaných teplotních senzorů s PWM výstupem. Funkce obvodu je založena na poklesu činitele plnění PWM signálu ve chvíli, kdy teplota hlídaného prvku překročí nastavenou mez. Funkce je vhodná především pro světelné bloky LED diod, kde zbraňuje překročení mezní provozní teploty čipů a jejich následného poškození. Celkově se tak zvyšuje bezpečnost i účinnost jednotlivých světelných panelů, při současném snížení výrobních a provozních nákladů.


Obr. 1: Blokové schéma s CMOS výstupem
 
Obr. 2: Blokové schéma s otevřeným kolektorem

Základní vlastnosti:

  • Integrované řešení teplotního čidla s digitálním výstupem
  • Výstupem je 1-vodičové PWM rozhraní
  • Volitelná mezní hranice pro 100% výkon od +40 °C do +80 °C v krocích 10 °C
  • Volitelná citlivost regulace od -1 %/°C do -4 %/°C v krocích 1 %/°C
  • Přesnost konverze: ±3,0 °C
  • Napájecí napětí v rozmezí 1,65 až 5,5 V
  • Vlastní spotřeba obvodu nepřekračuje hodnotu 50 µA (typ.), při +25°C
  • Široký rozsah provozních teplot, od -40 °C do +125 °C

V poslední době zaznamenává LED osvětlení interiérů a podsvětlení displejů spotřební elektroniky velice rychlou expanzi. Diody LED mají ve srovnání s klasickým žárovkovým řešením nespornou výhodu především ve vysoké účinnosti. I tak je však při návrhu aplikací potřeba věnovat zvláštní důraz správě a dostatečnému odvodu tepla od světelných čipů, jinak může docházet ke zbytečnému omezení jejich životnosti. Klasické řešení využívá pouze mezní, pevně dané hranice provozní teploty, kdy jakmile dojde k jejímu překročení, je osvětlení skokově vypnuto.

V osvětlovací technice je obvod S-5855A nastaven tak, že udržuje 100% výkonu až do dosažení stanovené teploty. Jakmile je daná teplota překročena, začne obvod S-5855A lineárně s rostoucí teplotou snižovat poměr plnění PWM signálu. Tím je i nadále zajištěn maximální možný výkon, i když je úroveň osvětlení omezena na přijatelnou mez. Navíc obvody řady S-5855A podporují připojení na standardní DIM piny z LED budičů, což zjednodušuje a zlepšuje návrh, bezpečnost, i celkovou účinnost zařízení.


Obr. 3: Frekvence oscilátoru vs. napájecí napětí
 
Obr. 4: Frekvence oscilátoru vs. teplota

Obvody S-5855A jsou dostupné v miniaturním provedení typu SNT-4A s vnějšími rozměry pouhých 1,2 x 1,6 x 0,5 mm. Pro standardní aplikace jsou dostupné i běžná provedení typu SOT-23-5 s rozměry 2,9 x 2,8 x 1,3 mm. Z jejich funkce vyplývá, že jsou v první řadě určeny pro použití v osvětlovacích LED systémech pro notebooky, tablety a podobnou skupinu zařízení. Avšak mohou řídit například i vytápění krystalových a jiných polovodičových prvků apod.

Dostupnost a cena:
Výrobce obvodů řady S-5855A, firma Seiko Instruments uvádí, že v současné době jsou obvody již plně k dispozici. Cena, dostupnost vzorkových množství a informace o výrobních objemech jsou dostupné u výrobce.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Informace o obvodech řady S-5855A
Technický list S-5855AGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SDR-5+ HF receiver - All Mode Softwarový přijímač
Digitální softwarový přijímače SDR-5+ je již pátou generací špičkových produktů naší společnosti. Jedná se o All Mode Receiver s integrovaným generátorem, dvěma anténními vstupy a VCO vstupem s frekvenčním rozsahem 0 až 100 MHz.
Skladem od 2550 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007