. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Kondenzátory pro audio aplikace
24. ledna 2011 - 9:40 | Pandatron | Kondenzátory pro audio aplikace   verze pro tisk

Kondenzátory pro audio aplikace

AVX Corporation oznámil rozšíření rodiny vícevrstvých keramických kondenzátorů o nízkošumovou, vysokokapacitní řadu pro audio aplikace.

Řada AVX QM kondenzátorů výrazně redukuje šumovou charakteristiku a zároveň poskytuje vysokou kapacitu s nízkým pracovním napětím. Takové vlastnosti jsou vhodné pro aplikace v mobilních telefonech, pevný discích nebo řadičích LCD displejů. Kromě toho jsou však přímo ideální pro použití v aplikacích jako jsou pásmové filtry v koncových zesilovačích, nebo oddělovací prvky mezi jednotlivými stupni zesilovacího řetězce.

"Elektrická polarizace, v kombinaci s vysokodielektrickým keramickým materiálem, může v kondenzátoru tvořit klasický piezo-elektrický efekt. Ten se dál přenáší na desku s plošnými spoji a způsobuje její vibrace. Podobný efekt je navíc pozorovatelný i opačně, kdy vibrace z desky vytvářejí na kondenzátoru nízké napěťové výkyvy. Největší problém je například u vícevrstvých kondenzátorů řady MLCC, které mají své elektrody orientované rovnoběžně s plochou PCB. Takové kondenzátory se pak na desce chovají jako obyčejné keramické mikrofony, zachycující nízké frekvence zvukových vln. Tento problém je právě u kondenzátorů řady QM řešen a nežádoucí signály s nízkým kmitočtem jsou účinně potlačeny, " řekl v tiskové zprávě Kazushige Takamori, produktový manažer společnosti AVX.

Bezolovnatá, RoHS slučitelná QM řada kondenzátorů firmy AVQ je k dispozici v dielektrické třídě Class II X5R. Dostupné velikosti jsou 0603 až 0805 s provozním napětím v rozmezí od 4 do 16 V. Verze X5R nabízejí vysokou životnost, rozsah provozních teplot od -55 °C do +85 °C a toleranci hodnot ±15 %.

Více informací na: http://www.avx.com/wsnw_PressReleaseDetail.asp?id=475&s=0GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007