. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Bezplatná podpora systémů ARM
26. ledna 2011 - 8:11 | Pandatron | Bezplatná podpora systémů ARM   verze pro tisk

Bezplatná podpora systémů ARM

Bezplatně dostupná podpora a informační kanály mají usnadnit vývoj embedded systémů založených na obvodem ARM a operačním systému LINUX.

Toshiba Electronics Europe, vývojáři open-source nástrojů a integrátoři systémového jádra vytvořili ucelenou řadu volně dostupných vývojových prvků. Jejich jediným cílem je podpora a zjednodušení návrhu embedded systémů, založených na Linuxu a využívajících mikrokontrolérů s jádrem ARM9. Board Support Packages (BSPs), ovladače a ukázkový software mají pomoci při sestavování jádra. Je samozřejmé, že prioritu mají aplikace, využívající obvodů rodiny mikrokontrolérů Toshiba TMPA9xx.

Kromě základních kamenů mohou rovněž posloužit jako pomoc pro zrychlení vývoje aplikací, založených na procesorovém modulu CPU ARM9, distribuovaného firmou Glyn. Hlavní výhoda spočívá v kombinaci uvedených zdrojů a profesionální technické podpory při návrhu systémového jádra. Díky tomu mohou i vývojáři, kteří nemají doposud s vývojem systémů založených na Linuxu žádné větší zkušenosti, rychle přejít k implementaci hlavních funkcí. Jednoduše řečeno, mnohem více času získají na samotnou aplikaci a řešení specifických problémů jejich návrhu, než řešení dávno vyřešených problémů s jádrem a implementací systému.

Rodina mikrokontrolérů Toshiba TMPA9xx tvoří 32-bitové obvody s jádrem ARM926EJ-S. Obvody ve svém pouzdře integrují celou řadu periferií a rozhraní, která z nich tvoří ideální systémy pro průmyslové a multimediální aplikace. Uvedené sady BSP jsou především určené pro použití s příslušnými mikrokontrolérem řady Starter, kterým zajišťují kompletní prostředí pro nasazení systému LINUX. Součástí balíčků je linuxové jádro, bootloader a jednoduše použitelné obrazy souborových systémů.

Více informací na: http://tx09linux.kernelconcepts.deGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Pondělí, 26. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,240   USD = 23,457
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007