. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Logika s rozměry 1 x 1 mm
26. ledna 2011 - 8:32 | Pandatron | Logika s rozměry 1 x 1 mm | Komentářů: 3  

Logika s rozměry 1 x 1 mm

Diodes Incorporated představuje základní logické obvody s rozměry pouhých 1 x 1 x 0,4 mm, které šetří drahé místo na desce.

Společnost Diodes Incorporated počátkem týdne představila osm nových zástupců integrovaných logických funkcí, dostupných ve skutečně miniaturním provedení. Obvody vycházející z řady 74LVC1Gxx jsou nově dostupné v 6-pinovém provedení typu DFN1010 s rozměry pouhých 1 x 1 mm a výškou maximálně 0,4 mm. Cílem obvodů je úspora místa v moderních kapesních zařízeních, jakými jsou především nové generace mobilních telefonů, satelitní navigační systémy, počítače či herní konzole.

Základní společné vlastnosti:

  • Power down odpojení výstupu
  • 5,5 V tolerantní vstupy
  • Napájecí napětí 1,4 až 5,5 V
  • Méně než 1 µA statický proud při 25 °C
  • Vhodné pro převod úrovní

Společnost Diodes Incorporated je známa především jako přední výrobce a dodavatel špičkových polovodičových součástek pro specifické potřeby moderních aplikací. Dodávány jsou široké řady diskrétních, logických a analogových polovodičových prvků.


Obr. 1: Příklad statických a dynamických hodnot obvodu 74LVC1G00

Nově představené zástupce rozšiřují úspěšnou řadu jednoduchých logických obvodů 74LVC1Gxx, které jsme již dříve představili například článkem Vyšší výkon SINGLE GATE logiky, o prostorově nenáročné alternativy. K dispozici jsou 3-vstupová hradla NAND, 3-vstupová hradla AND a čtyři konfigurovatelné multifunkční logické bloky. Ty poskytují výběr z až sedmi různých logických funkcí každého z nich. Samozřejmostí jsou plně ošetřené vstupy a proudově odolné výstupy.

Díky širokému rozsahu napájecích napětí, sahajících od 1,65 V až do 5,5 V, mohou být obvody použité jak ve standardních 5 V systémech, tak i moderních a bateriově napájených aplikacích. Tomu pomáhá i typický odběr obvodů, který nepřekračuje ani hodnotu pouhé 1 µA. Při odpojení napájecího napětí fungují obvody navíc jako izolátory, zabraňující toku proudu zpět do zařízení. Všechny obvody jsou rovněž dostupné ve standardním provedení typu SOT.


Obr. 2: Příklad provedení obvodu 74LVC1G00

Dostupnost a cena:
Obvody jsou nyní dostupné v podobě vzorků. Prodejní cena obvodů by se měla pohybovat kolem 0,08 USD/ks! Další informace jsou k dispozici na webové stránce výrobce.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Diodes, Inc. - Logic Products
Diodes Incorporated’s Logic Family Saves Space with 1mm Square Package
Standard Linear and Logic Products selector guide
Logic Product Table







GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...



Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
IPRELAY8R - IP RELÉ a teploměr s webovým rozhraním
Moduly IP RELÉ - IPRELAY8R obsahují osm releových výstupů s přepínacím kontaktem, webové rozhraní, integrovaný a externí teplotní senzor s pamětí na 10 záznamů a zobrazením naměřených hodnot v grafu.
Skladem od 1520 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007