. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Propojovací moduly Profibus
27. ledna 2011 - 8:33 | Pandatron | Propojovací moduly Profibus   verze pro tisk

Propojovací moduly Profibus

Společnost Siemens vyvinula nové optoelektrické propojovací moduly (Optical Link Module – OLM) pro sítě Profibus. Moduly s typovým označením OLM P22 a OLM G22 mají po dvou optických rozhraních Profibus v podobě bajonetových konektorů pro optické kabely (Bayonet Fiber Optic Connector – BFOC) a po dvou elektrických portech s konektory typu sub-D.

K jedné optické síti (např. s topologií redundantního kruhu) lze tudíž připojit dva samostatné elektrické segmenty provozní sběrnice Profibus. Zatímco k modulu OLM P22 se připojují optická vlákna vyrobená z plastu (Plastic Fiber-Optic Cable – FOC), modul OLM G22 s je určen pro optické kabely se skleněnými vlákny. Moduly obou typů mají signální kontakt, jenž umožňuje měření kvality optického signálu. S moduly typu OLM pro sítě Profibus lze realizovat optické sítě fungující na bázi protokolu Profibus s topologiemi typu linie, hvězda a redundantní kruh. Optický kabel může mít délku až 3 km, přenosová rychlost optického spoje je bez ohledu na vzdálenost až 12 MBd/s.

Společnost Siemens má ve své nabídce široký sortiment komponent pro elektrické i optické sítě s protokolem Profibus. Moduly typu OLM zajišťují vzájemný přechod mezi oběma typy sítí, což umožňuje vytvářet hybridní struktury.

Více informací na: http://www.siemens.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Sobota, 24. června 2017, 25. pracovní týden
EUR = 26,295   USD = 23,530
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007