. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Scanalogic 2
27. ledna 2011 - 9:39 | Pandatron | Scanalogic 2 | Komentářů: 18  

Scanalogic 2

Scanalogic 2 je nová generace logického analyzátoru a generátoru firmy IKA Logic, pracující ve spojení s počítačem. Následující článek je prvním představením základních možností.

Scanalogic 2, společnosti IKA Logic, je kompaktní čtyř-kanálový logický analyzátor, podporující zároveň funkci generátoru digitálního signálů. Jde o zařízení typu vše v jednom, vyžadující ke své práci připojení k počítači. Plug & play rozhraní USB a intuitivní uživatelské rozhraní umožňuje rychlou analýzu signálů, generování a tisk grafů nebo jejich vkládání do jiných aplikací.


Obr. 1: Logický analyzátor a generátor Scanalogic 2

Scanalogic-2 nabízí celou řadu nových funkcí, jako je například kombinovaný provozní režim. Díky němu mohou uživatelé procházet a analyzovat zachycené průběhy i při současném záznam dalších hodnot. Navíc se jedná o skutečný logický analyzátor, který podporuje celou řadu komunikačních protokolů a umožňuje jejich dekódování, analýzu a ladění. Nikoliv tedy pouhé zobrazení digitálního průběhu. Analýza je tak mimo jiné dostupná pro rozhraní UART, SPI, I2C, 1-Wire a další. Rovněž je dostupná funkce analyzující PWM signál, jeho frekvenci a obálku (s použitím funkcí FFT).


Obr. 2: Schéma zapojení

Zachycené údaje je možné samozřejmě uložit do souboru, poslat je přes internet jiným uživatelům nebo provádět analýzu dal i zpětně. Veškerá ukládaná data obsahují kompletní informaci o čase, časových značkách i informace o dekodérech. Funkce dvojího zobrazení nabízí uživatelům možnost vizuální komparace a zobrazení zachycených údajů.


Obr. 3: Ukázka analýzy rozhraní UART

Funkce generátoru logického signálu, integrovaná rovněž ve Scanalogic 2, podporuje všechny druhy PWM signálu (pulsně-šířkové modulace), použitelné pro řízení RGB LED, motorů a dalších zařízení. Mimo to mohou být generovány signály s frekvenční (FM) modulací, použitelné například při testech reproduktorů nebo ultrazvukových systémů (při současné detekci přijatého signálu). Dále jsou samozřejmě podporována libovolná sériová datová rozhraní a pulzní sekvenční signály.


Obr. 4: Měření CH1 a CH2 se zobrazením průběhu spektra

Scanalogic 2 podporuje 1,8, 2,8, 3,3 a 5 V logické úrovně. K počítači se připojuje pomocí rozhraní USB (1.1 nebo 2.0) a pro svou funkci nevyžaduje instalaci žádného ovladače! Maximální měřená frekvence je 20 MHz při 4 kanálech a pamětí pro 256k vzorků na kanál. Všechny čtyři kanály je možné nakonfigurovat jako vstup nebo výstup, ve funkci generátoru. Při měření je samozřejmostí funkce triggeru na libovolnou náběžnou či sestupnou hranu, nebo jednoduchou změnu logické úrovně. Pozice triggeru může být nastavena od 0 do 100 %, čímž můžeme získat libovolně velká data ještě před událostí triggeru.

Dostupnost a cena:
Tou nejlepší informací je skutečnost, že Scanalogic 2 je dostupný včetně veškeré dokumentace i programu pro mikrokontrolér. Na webových stránkách autora je možné Scanalogic 2 zakoupit v ceně 59 EUR.
Pokud by však bylo dostatečné množství zájemců, je možné navrhnout a vyrobit vlastní verzi analyzátoru Scanalogic 2.

Odkazy & Download:
Domovská stránka autora
SCANALOGIC 2

SCANALOGIC 2 PC software
SCANALOGIC 2 - Home-Made KIT
E-shopGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (18):

Zobrazit starší 30 dnů (18)...

host
18. Dne 16. 11. 2011 v 09:11 zaslal host
Tip
Kdyby se místo procesoru dalo FPGA a rychlejší paměti, dalo by se s tím měřit i přes 200 MHz.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr a vlhkoměr
Digitální USB teploměr a vlhkoměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007