. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Popis osciloskopické obrazovky
Osciloskopická obrazovka

Popis osciloskopické obrazovky

Základem je sklenářský výrobek ze kterého je vysán vzduch a pro dosažení ještě lepšího vakua se používá technika getru tj. spalování vf proudem.
Katoda je váleček na kterém jsou nanešeny kysličníky baria, případně stroncia, tedy materiálu který má vysokou emisní schopnost. Katoda je vyžhavena do rudého žáru, čímž se z ní začnou uvolňovat elektrony. Kolem katody se vytváří elektronový mrak. Wehneltův válec (elektronové dělo) má otvor, kterým jsou elektrony soustřeďovány do svazku a přitahovány kladným potenciálem první anody. Druhá anoda má ještě vyšší kladný potenciál a paprsek elektronů dále urychlí, jeho boční směr a úhel je diktován potenciály na vychylovacích deskách. Hlavní anoda s nejvyšším kladným napětím dá paprsku jeho konečnou rychlost. Paprsek dopadá na stínítko, které má vrstvu tvořenou luminofory. Jsou to chemické látky, které světélkují dopadne-li na ně proud elektronů. Zeleně – Orthokřemičitanzinečnatý – ZnSiO4 , modře – Wolframan vápenatý – WOC , a jiné látky.
Mezi druhou a první anodou je rozdíl kladných potenciálů, takže v prostoru druhé anody se vytváří záporné pole. Jestliže tento rozdíl měníme například potenciometrem, můžeme paprsek zaostřovat. Svítivost neboli jas se mění potenciálem mezi katodou a první anodou. Po vyčerpání materiálu katody jas zeslábne natolik, že obrazovka je zničena.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2016 ISSN 1803-6007