. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Signál clock
Pandatron | Signál clock | Komentářů: 0  
Signál Clock

Signál Clock a požadavky na něj

Je nutný pro práci sekvenčních obvodů, zejména mikroprocesoru. Je to signál přísně obdélníkového tvaru a strmost jeho hran musí být v čase lepším než 400ns. Pokud je deformován je potřeba zařadit schmittovy klopné obvody (SKO). Pro hodiny a hodinky se ke generování tohoto signálu používá krystal 32 768 Hz, pro mikroprocesory řídící spotřební elektroniku se zpravidla používá krystal 4 MHz. Pro jinou elektroniku (hračky, čítače) se používá 1 MHz. U PC dosahují dnešní hodinové kmitočty stovek MHz. To však neznamená že touto rychlostí počítač vykonává operace např. 1 strojový cykl vyžaduje 2 hodinové impulsy a provedení 1 instrukce – 4 strojové cykly. U nejlepších PC je signál Clock programovatelný. Tím se řesí fakt, že při stoupajícím kmitočtu stoupá i proudový odběr (zejména obvody CMOS) takže počítač používá vysoký kmitočet jen tehdy, provádí-li nejnáročnější operace. V opačném případě indikuje snížený kmitočet pomocí slova IDLE.

Připojené kondenzátory ( do 30pF ) snižují vf výkon který na krystalu je
Na obou vývodech můžeme měřit osciloskopem a tak se ujistit že generátor kmitá. Jestliže nekmitá je celý mPC „mrtvý“.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO8R - USB - 8x relé
Modul PUSBIO8R patří do skupiny USB relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny osmi výkonovými relé. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007