. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Pouzdra základních tranzistorů
Pouzdra základních tranzistorů

Pouzdra základních tranzistorů

Zapojení vývodů nejpoužívanějších tranzistorů a jejich měření.

Na prvním obrázku je vnitřní schéma zapojení tranzistoru. Předně musím uvést, že tranzistor se dá takto použít (jako dvě diody), ale nelze ho takto nahradit.
Tranzistory se tedy dají měřit jako dvě diody, čímž se lehce určí zda se jedná o typ NPN nebo PNP. Pokud máte digitální multimetr s měřením diod, můžete tímto měřením i rozeznat emitor od kolektoru. EMITOR má vždy o něco větší úbytek napětí než kolektor. I když se jedná jen o několik mV, jde to.
Na druhém obrázku je přehled několika nejpoužívanějších pouzder tranzistorů se zapojením vývodů.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 11. 12. 2009 v 15:08 zaslal host
Bez titulku
Zkoušel jste někdy diody rozebrat, odstranit každé z nich vývod a polovodiče přimáčknout k sobě ? Kdyby ano, netvrdil byste : "nelze ho takto nahradit". Jde to, a jak !


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TK4100ISO-CARD
ISO karta pro RFID R/O s frekvencí 125kHz ve standardu TK4100
Skladem od 8 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007