. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Mini přijímač FM
26.4. | Pandatron | Mini přijímač FM | Komentářů: 4  
Mini přijímač FM

Mini přijímač FM

Jedná se o příjmač v pásmu FM dá se použít pro příjem bezdrátových mikrofonů, ale i k přijmu některých silnějších stanic.

Od tohoto zapojení neočekávejte žádné zázraky. Zapojení se vyznačuje při malém počtu součástek vysokou citlivostí a relativně dobrou sektivitou. Je to vlastně oscilátor, který je strhávaný signálem stejné frekvence, tím na výstupu vznikne NF signál. Na výstup můžeme připojit vysokoohmová sluchátka, nebo odvádět k dalšímu zpracování. Tlumivku můžeme použít jako já nějakou ze staršího vraku. Přibližně 220 mikroH. Cívka má 7 závitů s odbočkou na 1. až 2. zvitu od konce (ke tlumivce). Anténa by měla být dlouhá asi 70cm. Zapojení je citlivé na změnu polohy antény i na přiblížení ruky. Proto je vhodné použít plechovou krabičku. Ještě jednou Vás upozorňuji, od zapojení neočekávejte žádné zázraky, ale na některé pokusy je vhodné.

Lukáš Otava - http://lukaso.wz.cz
mail: otava_lukas@post.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (19):

Zobrazit starší 30 dnů (19)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
BC-NBK AUREL
Přijímač AM 433.92MHz, BW=1,2MHz, -97dBm,+5V/3mA
od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007