. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Rádiový alarm
Pandatron | Rádiový alarm | Komentářů: 0  
Rádiový alarm

Rádiový alarm

Tento jednoduchý obvod k vám může svým nezákonným vysíláním přizvat policii, ale alespoň o nich budete vědět dřív něž zazvoní, stačí když si stoupnou na rohožku.

Takovýto zajímavý obvod jsem nalezl na http://www.mitedu.freeserve.co.uk/Circuits/Alarm/secur.htm Zapojení vysílá nepřetržité pískání na středních vlnách (kolem 1MHz). Při přiblížení ruky nebo nohy k senzoru se frekvence znatelně snižuje. Senzor je tvořen asi 20 × 20 cm velkým listem alobalu. Místo něho je možné použít například kliku u dveří a podobně.
Rádiový přijímač se naladí těsně pod vysílací frekvenci (pod 1MHz) a po přiblížení ruky se vysílač přeladí směrem dolu a vy ho uslyšíte v rádiu.
Aby byla účinnost ještě věší, v původním pramenu se doporučuje napojit anténu například na televizní rozvod. V tom případě je možné signál zachytit v celém domě, protože vyzařuje z každého drátu.

Originální článek pochází z http://www.mitedu.freeserve.co.uk/Circuits/Alarm/secur.htmGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232C - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 190 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007