. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Již 16 let veletrhu AMPER
7. února 2011 - 7:34 | Pandatron | Již 16 let veletrhu AMPER | Komentářů: 0  

Již 16 let veletrhu AMPER

Veletrh AMPER kraluje elektrotechnice a elektronice více jak 16 let. Historie veletrhu AMPER sahá do roku 1994, kdy se tato veletržní akce poprvé konala v Paláci kultury v Praze a hostila 311 společností.

Historie veletrhu AMPER sahá do roku 1994, kdy se tato veletržní akce poprvé konala v Paláci kultury v Praze a hostila 311 společností. V roce 1996 se veletrh přemístil s pěti sty šesti vystavovateli do veletržního areálu Strahov a následujících sedm let byl organizován, s výjimkou roku 2000, zde. Vyjímkou v sérií ročníku v areálu Strahov byl rok 2000, kdy byl veletrh Amper organizován na Výstaviště Praha – Holešovice. V té době již veletrh navštívilo kolem šesti set sedmdesáti společností z 12 zemí světa. V roce 2004 již Amper započal další období své činnosti na Výstavišti PVA – Letňany, na kterém byl organizován po dobu šesti let. Rok 2011 Je opět pro Amper zlomový. Nejenom z hlediska změny veletržního místa, ale zároveň i první historické změny města, ve kterém je pořádán. 19. ročník veletrhu je přesunut na Výstaviště Brno, na kterém je připraven účinkovat i následující roky.

Co přinesl veletrhu AMPER konec roku 2010
První prezentace veletrhu proběhla 26. listopadu 2010 v areálu brněnského výstaviště, kde byl uspořádán DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ veletrhu AMPER 2011. Za hojné účastí stávajících vystavovatelů, zástupců služeb pro vystavovatele a organizátora proběhlo seznámení s moderními pavilony P, V a F, které jsou vyhrazeny pro 19. ročník veletrhu AMPER a diskuze o veškerých nabízených službách přímo od jejich poskytovatelů (realizace expozic, catering, spedice, ubytování, atd.). V rámci dne otevřených dveří se pořádala zároveň i tisková konference, na kterou byli pozvání zástupci regionálních médií, a kde bylo možné shlédnout některé z hlavních novinek 19. ročníku. Zároveň proběhla přehlídka 5-ti návrhů oficiálního kostýmu hostesek veletrhu AMPER 2011 a hlasování o nejlepší z nich.

Během měsíce prosince se přihlásili další významní vystavovatelé
OEZ, která se za sedm desítek let působení na trhu stala z výrobce jističů a pojistek komplexním dodavatelem produktů a služeb v oblasti jištění elektrických obvodů a zařízení nízkého napětí. Neodmyslitelnou součástí nabídky jsou rozsáhlé služby servisu a technické podpory. Výrobky OEZ nacházejí uplatnění v energetice, průmyslu, infrastruktuře i bytové výstavbě. V roce 1994 se OEZ stal soukromou, ryze českou firmou. Dynamický rozvoj společnosti předznamenal vstup silného zahraničního partnera. Tím se v roce 2007 stal koncern Siemens. OEZ v současnosti zaměstnává na 1600 pracovníků. Navštivte výstavní expozici OEZ na veletrhu AMPER v pavilonu P - konkrétní číslo stánku bude upřesněno.

Dále například společnost ABB, která patří mezi přední výrobce technologií pro energetiku a automatizaci a na řadě odborných veletrhů pravidelně představuje novinky z oblasti technologií, které zvyšují konkurenceschopnost zákazníků a napomáhají efektivnímu využití energie. Na veletrhu Amper 2011 se představí veškeré divize ABB, jimiž jsou divize Produkty a Systémy pro energetiku, Automatizace výroby a pohony, Procesní automatizace a divize produktů nízkého napětí. ABB se zároveň každoročně účastní soutěže ZLATÝ AMPER a v uplynulých letech dokonce několikrát získala hlavní cenu.

Společnost SCHRACK Technik, která se již celá desetiletí profiluje jako kompetentní partner v oblasti elektrotechniky nízkého napětí, byla přihlášena na veletrh v polovině prosince. Hlavní filozofií společnosti je kvalitní servis a neustálý vývoj produktů. S využitím široké palety produktů firmy SCHRACK bylo po celém světě vyprojektováno a ve spolupráci s renomovanými výrobci rozváděčů dodáno mnoho významných staveb, ve kterých produkty této společnosti slouží k rozvodu elektrické energie v budovách a zařízeních a zajišťují bezpečný chod a průběh všech operací.

Nebo například společnost OMRON Electronics, která je předním světovým výrobcem technicky vyspělých produktů průmyslové automatizace a předním dodavatelem odborných aplikačních řešení. V oblasti průmyslové automatizace má tradici již 50 let a zaujímá silné postavení v oblasti snímacích, řídících a zobrazovacích komponent, jednotek řízení pohybu a ovládacích panelů. Na veletrhu Amper 2011 společnost OMRON představí novinky z oblasti pohonů, senzoriky, automatizace a bezpečnosti.

Konec roku přinesl AMPERU nejenom vystavovatele
1. prosince 2010 veletrh získat záštitu ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. 10. prosince 2010 oficiálně převzala záštitu nad veletrhem předsedkyně poslanecké sněmovny, Miroslava Němcová. 29. prosince nad tímto projektem následně převzal záštitu i předseda vlády České republiky Petr Nečas. Mezi tradiční partnery veletrhu AMPER patří elektrotechnické fakulty českých technických univerzit. Jejich samostatné prezentace budou návštěvníci moci sledovat během celého trvání veletrhu a v rámci přednášek i praktických ukázek z VUT Brno, ČVUT Praha a VŠB-TU Ostrava.

V rámci veletrhu AMPER 2011 vyhlašuje společnost Terinvest spol. s r.o. ve spolupráci s ČVUT v Praze soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu - ZLATÝ AMPER 2011.

V lednu započala pod záštitou Sdružení podnikatelů a živnostníků České republiky zároveň i soutěž o nejlepší podnikatelský plán roku AMPER –IDEA 2011. Cílem soutěže je podpora zajímavých podnikatelských nápadů v oblasti elektrotechniky, elektroniky, automobilového průmyslu a IT technologií. Speciální zaměření soutěže je na studenty ČVUT Praha, VÚT Brno,Vysoká škola Báňská - Technická univerzita Ostrava, Škoda Auto Vysoká škola, Technická univerzita Liberec.
Předání hodnotných cen od partnerů soutěže proběhne v rámci vyhlášení soutěže ZLATÝ AMPER na veletrhu AMPER na výstavišti v Brně – 29.3.2011 od 17:00 hodin. Partnery projektu jsou portál Busyman.cz, Ertrag@Sicherheit, Mladá Fronta, Economia a další. Stejně jako do soutěže ZLATÝ AMPER, tak i do soutěže AMPER – IDEA 2011 se lze přihlašovat na stránkách
www.amper.cz.

Odkazy & Download:
Domovská stránka veletrhu AMPER 2011
Domovská stránka Terinvest

Veletrh Amper se přesouvá na VÝSTAVIŠTĚ BRNO
AMPER 2011 - poslední volné plochy!!!
TRADICE A PRESTIŽ VELETRHU AMPER POTVRZENAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007