. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Výzkumný projekt EPa
9. února 2011 - 9:32 | Pandatron | Výzkumný projekt EPa | Komentářů: 2  

Výzkumný projekt EPa

Výzkumný projekt, jehož se účastní řada světových výrobců elektronických součástek, si klade za cíl maximalizovat hustotu výkonu v pasivních součástkách.

Řada předních výrobců, včetně firem Epcos, Sumida nebo například Via Elektronik, oznámila spojení svých sil s vyhlášenými výzkumnými ústavy, jako je například Treofan, FIT Ceramics, Bosch, Semikron, Fraunhofer IISB a Fraunhofer IKTS. Cílem je společný výzkumný projekt - EPa, zaměřený na optimalizaci výkonu pasivních součástek a dosažení maximální hustoty energie, vedoucí k možnostem použití standardních výrobních postupů ve výkonové elektronice. Výsledky pak mají umožnit výrobu mnohem kompaktnější a tedy i efektivnějších spínaných napájecích zdrojů s využitím nové generace pasivních součástek.


Obr. 1: Příklad aplikace obvodů SUMIDA Components & Modules GmbH

Celý název projektu je: „Efficient passive components with maximum energy density for increased temperature range in power electronics – EPa“ a je financován například z německého programu IKT 2020, BMBF. K dispozici jsou prostředky ve výši 1,669 milionů EUR a celkový objem, který má být do projektu vložen, je vyčíslen na téměř 2,923 milionů EUR. Cílem programu IKT 2020 je celkové rozšíření a posílení vedoucí pozice Německa v oblasti ICT. Projekt EPa je naplánován na dobu tří let a očekává se, že první výsledky by měly být dostupné nejpozději do května 2013.

"Hlavní výhodou tohoto projektu, který nás odlišuje od všech starších, je úzká spolupráce výrobců elektronických součástek a jejich uživatelů. Všichni mají stanovený společný cíl v podobě zdokonalení výrobní technologie, používané především ve stále rozšířenějších spínaných napájecích regulátorech," uvedl koordinátor projektu, Johann Winkler ze společnosti SUMIDA Components & Modules GmbH.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
Maximum power density in passive componentsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WiFi moduly WizFi250-H
WiFi moduly WizFi250 přinášejí snadné a rychlé připojení libovolné aplikace do internetu, nebo vytvoření vlastního AP.
Skladem od 640 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007