. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
První samostatný analyzátor protokolu DDR3
15. února 2011 - 9:11 | Pandatron | První samostatný analyzátor protokolu DDR3 | Komentářů: 0  

První samostatný analyzátor protokolu DDR3

Představené integrované řešení společnosti LeCroy kombinuje speciální spouštěcí logiku se stavově založeným snímáním a nabízí tak rychlé ladění DDR3 protokolu.

Společnost LeCroy Corporation, světový lídr v analyzátorech komunikačních protokolů, představila cenově dostupnou platformu, která má zákazníkům nabídnout komplexní analýzu protokolu sběrnice DDR3 a časování podle standardů JEDEC. LeCroy Kibra™ 380 je podle výrobce zcela prvním, autonomním zařízením, určeným pro analýzu komunikace DDR3 pamětí.


Obr. 1: První samostatný analyzátor protokolu DDR3

"Vysoké náklady a náročnost operací bývají právě tou největší překážkou pro vývojáře, kteří potřebují otestovat komunikaci s paměťovými systémy. Dnešní velmi rychlé systémy s paměťmi typu DDR3 jsou pro vývoj velmi náročné a tak není s podivem, že jejich vývojáři hledají co nejjednodušší řešení. Většina z nich přitom nevyžaduje ani integraci speciálního JEDEC preprocesoru, ani logický analyzátor třídy high-end." uvedl Michael Romm, viceprezident pro vývoj produktů ve společnosti LeCroy Solutions Group. "Systém Kibra 380 nahrazuje podobné systémy jediným, monolitickým a zcela samostatně pracujícím analyzátorem komunikačních protokolů. Jde o jediné zařízení, které v sobě integruje všechny podstatné prvky pro pokročilé možnosti spouštění, zobrazení průběhů, dekódování stavových informací, výkonu a vytváření podrobné statistiky."


Obr. 2: Základní specifikace podporovaných pamětí

Kibra 380 tak tvoří komplexní protokolový analyzátor, zahrnující tradiční zobrazení průběhů, spolu s dekodérem stavových zpráv. Díky speciální vstupní logice podporuje spouštění na více než 65 událostí podle časové a instrukční specifikace JEDEC, navíc ve všech řádcích a bankách současně. Velká integrovaná paměť pak podporuje pohled na řadu detailů a dalších informací, pomáhajících vývojářům při optimalizaci fyzického komunikačního rozhraní.


Obr. 3: DDR Protocol Suite

Jde o jediné řešení, kombinující zobrazení průběhu s výpisem stavových informací a samostatně pracující logikou spouštění (trigger), umožňující lepší vizualizaci přechodových stavů a problémů s protokolem. Cílem zařízení je snížení nákladů při vývoji systémů s paměťmi DDR3, vycházející z eliminace potřeby drahých logických analyzátorů a zároveň zjednodušení instalace a zkrácení doby vývoje.

Kromě základní časové analýzy je vývojářům k dispozici i celá řada doplňkových informací, jako je například přehled o operacích čtení, zápisu a přechodu do úsporného režimu. S funkcí sledování jednotlivých bank a DIMM slotů je navíc k dispozici pohled do celkového využití dostupného paměťového prostoru. Tzv. DDR3 Interposers jsou součástí všech řešení paměťových modulů typu RDIMM a UDIMM. Pokud se pak zapojí víc analyzátorů Kibra 380 do kaskády, je možné snadno vytvořit multi-kanálové DDR3 testovací centrum, podpořené integrovanou synchronizací.


Obr. 4: Snímací rozhraní se vkládá přímo do paměťového slotu

Analyzátor Kibra 380 by měl být podle informací výrobce k dispozici nejpozději do 2. čtvrtletí roku 2011. Pro více informací můžete využít řadu evropských zastoupení společnosti LeCroy.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

LeCroy Announces Industry's First Stand-alone DDR3 Protocol Analyzer
LeCroy Kibra 380 Analyzer
Datasheet LeCroy Kibra 380 AnalyzerGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-M10: GSM/GPRS modul s M10
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s M10 firmy QUECTEL a podporou SMS, MMS, GPRS Class 12, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007