. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Panely pro náročné vizualizační úlohy
28. února 2011 - 7:47 | Pandatron | Panely pro náročné vizualizační úlohy | Komentářů: 0  

Panely pro náročné vizualizační úlohy

Společnost Siemens rozšířila nabídku operátorských panelů skupiny Simatic HMI o novou řadu přístrojů s označením Simatic HMI Comfort Panel.

Společnost Siemens rozšířila nabídku operátorských panelů skupiny Simatic HMI o novou řadu přístrojů s označením Simatic HMI Comfort Panel. Přístroje nabízejí velký výkon a integrované funkční schopnosti umožňující realizovat náročné vizualizační úlohy. Nové panely jsou k dispozici s úhlopříčkou displeje o velikosti 4", 7", 9" nebo 12", a to buď s dotykovým displejem, nebo s ovládáním pomocí dotykových kláves. V přípravě jsou verze s úhlopříčkou displeje o velikosti 15" a 22".

Nové panely se konfigurují ve vývojovém prostředí Simatic WinCC V11, které je součástí nového jednotného inženýrského prostředí Totally Integrated Automation Portal (TIA portál). Řada Simatic HMI Comfort Panel je určena k použití v náročných podmínkách průmyslových provozů. Panely mají kontrastní barevné širokoúhlé displeje s vysokým jasem, jsou podsvíceny světelnými diodami typu LED a mají zobrazovací plochu až o 40 % větší, než kvalitativně srovnatelné displeje na trhu. Umožňují tedy zobrazit i složitá technologická schémata. Produkty nové řady Simatic HMI Comfort Panel jsou výkonným doplňkem stávajících operátorských panelů řady Simatic HMI Basic Panel, jež jsou určeny pro méně náročné úlohy.

Jas světelných diod podsvětlujících displej lze u operátorských panelů řady Simatic HMI Comfort Panel nastavit v rozmezí 0 až 100 %, což umožňuje snížit spotřebu energie a současně přizpůsobit jas displeje aktuálním provozním podmínkám. Dalšího snížení spotřeby energie se dá dosáhnout použitím standardního protokolu Profienergy, jenž centrálně vypíná momentálně nepoužívaná zařízení. Spotřebu energie u přístrojů řady Simatic HMI Comfort Panel snižuje např. vypínání displeje v průběhu krátkých přestávek. Díky velké výkonnosti mají nové panely krátkou dobu obnovy zobrazení na displeji, takže operátor může pohotově reagovat na aktuální stav zařízení. Všechny přístroje řady Simatic HMI Comfort Panel mají rozhraní pro sběrnice Profibus a Profinet i rozhraní USB pro připojení periferií.

Nové Přístroje nevyžadují instalaci záložního zdroje energie (Uninterruptible power supply – UPS). Před ztrátou dat v důsledku výpadku napájecího napětí je dokonale chrání dvě integrované paměťové karty SD. Chráněn je nejen obsah pracovní paměti, ale i archiv a receptury. Novinkou je i možnost diagnostikovat řídicí systémy skupiny Simatic. Diagnostická informace, která se doposud získávala jen pomocí programovacího zařízení, je u přístrojů řady Comfort Panel dostupná také prostřednictvím operátorského panelu. Jednotlivé automatizační projekty a uživatelské programy se do nových panelů přenášejí přes rozhraní Profinet nebo Profibus, popř. standardním kabelem USB. Vše, co je třeba u panelu nastavit, se jednoduše zadá při jeho konfiguraci. Odpadá tedy jakákoli dodatečná parametrizace a uvádění přístrojů do provozu je jednodušší. Všechny potřebné údaje jsou uloženy na systémové kartě, která je umístěna v přístroji a lze ji použít ke snadnému přenosu automatizačního projektu na další zařízení.

Klávesy operátorských panelů ovládaných z klávesnice jsou podobné běžným mobilním telefonům. Vkládání všech údajů je intuitivní a velmi rychlé. Všechny funkční klávesy mají vestavěné světelné diody, vizuální signály na klávesách vyžadujících dotek jsou vodítkem pro operátora. Správný stisk klávesy operátorovi potvrdí zpětná vazba. Panely s dotykovými displeji lze instalovat také na výšku, a vypořádat se tak s případným prostorovým omezením. Přístroje řady Comfort Panel s úhlopříčkou displeje o velikosti 7" a více mají odolný čelní panel z hliníkové slitiny. Kromě standardního použití v průmyslu jsou panely schváleny také k nasazení v prostředí s nebezpečím výbuchu a v loďařství.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
Siemens expands the field of application for RFID technologyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ108SR - RS422/RS485
Převodník TCP/IP <-> RS422 / RS485 s RJ45 konektorem.
Skladem od 649 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007