. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Tesla Blatná využívá programu Potenciál
2. března 2011 - 6:20 | Štěpánka Filipová | Tesla Blatná využívá programu Potenciál | Komentářů: 0  

Tesla Blatná využívá programu Potenciál

Společnost Tesla Blatná postavila novou laboratoř s pomocí programu Potenciál, pořádaného ministerstvem průmyslu a obchodu. Nová laboratoř má posílit konkurenceschopnost podniku i celé České republiky.

Moderní laboratoř pro výzkum a vývoj nových výrobků z oblasti senzorové techniky. To je cílem projektu, který podala společnost TESLA BLATNÁ, a.s. v rámci programu Potenciál, který je součástí Operačního programu Podnikání a inovace. V projektu za 26 milionů Kč představuje dotace 36 % způsobilých výdajů.

„Realizovaný projekt je přínosný nejen pro společnost Tesla Blatná, ale pro celou Českou republiku,“ upozorňuje ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. „Česká republika je sice schopná vyrábět špičkové produkty a využívat stávající know-how, ale zároveň nám chybí schopnost vytvářet vlastní inovace. Společnost Tesla Blatná je příkladem toho, jakým směrem se vydat,“ dodává Martin Kocourek.


Obr. 1: Budova Tesly Blatná

Podpora projektů z oblasti výzkumu a vývoje je v současné době trendem v západních zemích. „Výzkum, vývoj a inovace jsou cestou, jak posílit konkurenceschopnost České republiky. Naším cílem tedy je, aby se v České republice výrobky nejen vyráběly, ale také vymýšlely,“ vysvětluje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

Společnost už investovala značné finanční prostředky do pořízení nových strojů a zařízení. Výzkum nových technologií a výrobků zahájila s tím, že chce vyměnit stávající jednoduché výrobky produkty sofistikovanějšími. „Aby byla Tesla stále konkurenceschopná, začali jsme se zaměřovat na progresivní sektor senzorů, integrovaných senzorových modulů a smart mikrosystémů pro inteligentní textilie, jako jsou například pracovní oděvy s detekcí životních funkcí pracovníka. Tento strategický záměr vyvolal potřebu nových výzkumných prostor se sníženou prašností a nového zařízení,“ říká Jan Kalous, generální ředitel společnosti TESLA BLATNÁ, a.s.


Obr. 2: Expoziční zařízení

V laboratoři najdou pracovní uplatnění kvalifikovaní odborníci. Rozšíření a zkvalitnění výzkumných a vývojových kapacit podniku přinese prohloubení spolupráce s vysokými školami a Akademií věd České republiky. K posílení konkurenceschopnosti rovněž přispěje větší zapojení podniku do národních a evropských programů výzkumu a vývoje.

Tesla Blatná je tradičním výrobcem elektrických a elektronických součástek pro automobilový průmysl a součástek i elektrických obvodů pro elektroniku. Do zahraničí vyváží 50 % své výroby. Projekt v rámci programu Potenciál zahájila v lednu 2009, ukončen by měl být v březnu letošního roku.

Program Potenciál pomáhá podnikatelským subjektům zavádět a rozšiřovat kapacity potřebné pro realizaci výzkumných, vývojových a inovačních aktivit, jejichž výsledky jsou následně využity ve výrobě. Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky vyhlásilo dne 4. ledna 2010 třetí kolo výzvy k podání žádosti o podporu, a to formou kontinuálního, avšak časově omezeného příjmu žádostí. Příjem elektronických registračních žádostí o poskytnutí dotace byl zahájen 26. února 2010 a končí 30. září 2011. Příjem plných žádostí probíhá od 27. dubna 2010 do 30. listopadu 2011. Plánovaná alokace pro tuto výzvu jsou 3 miliardy Kč.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Investorům chybí zaměstnanci v oboru mikroelektronika
Společnost Tesla Blatná postavila novou laboratoř s pomocí programu Potenciál
TESLA BLATNÁ, a.s.
Program PotenciálGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-SIM900: GSM/GPRS modul SIM900
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s SIM900 firmy SIMCom a podporou SMS, MMS, GPRS Class 10, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007