. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Altium přináší portál Altium Live
4. března 2011 - 8:17 | Pandatron | Altium přináší portál Altium Live | Komentářů: 0  

Altium přináší portál Altium Live

Vydání jubilejní verze návrhového systému Altium Designer 10 provází i vznik nového portálu AltiumLive. Ten má za úkol podpořit spolupráci komunity okolo Altium Designeru a poskytnout odbornou pomoc jeho uživatelům.

Společnost Altium vydala začátkem března 2011 jubilejní verzi svého návrhového systému Altium Designer. Altium Designer 10 je dlouho očekávaný další krok ve vývoji návrhových prostředí pro elektroniku. Již z dřívějška si nese funkce pro návrh schématu a plošných spojů, ale i pro obvodové simulace, simulace signálové integrity a práci s obvody FPGA. Tyto funkce jsou v mnohém rozšířeny jak jsme vás již informovali v jednom z předchozích článků. Nejde jen o vlastní funkce, ale i o celkové rozšíření možností správy dokumentů a práce s knihovnami. Správa dokumentů a dat obecně se v posledních letech ukazuje jako klíčová pro úspěch pro kohokoliv kdo používá výpočetní techniku.

Nicméně vydání Altium Designer 10 neprovází pouze tato vylepšení a rozšíření funkcí. Současně s jeho vydáním vznikl i nový portál s názvem AltiumLive.

AltiumLive
Tento nový portál sdružuje několik funkcí, které mají za úkol především podpořit spolupráci komunity okolo Altium Designeru a poskytnout pomoc jednotlivým uživatelům, kteří řeší každodenní úkoly s tímto systémem, ale také nabízí rovněž možnost ovlivnit další vývoj Altium Designeru.

Zásadní změnou je také možnost přístupu (s omezenými právy) všem zájemcům a tento nový portál, tedy nejen aktivním uživatelům. Komunita se tím tedy otvírá každému, kdo má zájem nahlédnout do nabízených možností tohoto portálu a Altium Designeru vůbec.
Uživatelé s aktivními licencemi v programu Subscription pak mají plný přístup, mohou se aktivně účastnit v diskuzích a zadávat návrhy na vylepšení Altium Designeru. Aktivity na portálu jsou honorovány získáváním bodů, které může aktivní uživatel použít ke zdůraznění svých dotazů nebo návrhů na vylepšení.

V současnosti dostupné kategorie/moduly tohoto portálu jsou:

 • Software
  Zde je ke stažení veškerý dostupný software Altium v aktuální verzi, což obnáší především aktuální instalátor Altium Designeru, aplikaci lincenčního serveru, Altium Designer Viewer (bezplatný prohlížeč dokumentů z AD), Altium Designer Dashboard (bezplatný interface k virtuálním přístrojům v FPGA) a nově i Altium Designer Unisaller, který vám může pomoci s vyčištěním uživatelských preferencí a intalačního repozitáře.
 • Content
  V této kategorii naleznete doplňkový obsah Altium Designeru, který může návrháři pomoci při návrhu zařízení. Jedná se o ukázkové návrhy, odkazy na patřičnou dokumentaci, tréninková videa a další.
 • Forums
  Uživatelské fórum je stejně jako v minulosti hlavním bodem uživatelské komunity. V archivu můžete nalézt odpovědi na mnoho otázek uživatelů a rovněž i velkou zásobu kreativních řešení často opakovaných dotazů. Fórum je v současné podobě doplněno o systém odměňování body za relevantní odpovědi od tazatele a také sledování odpovědí ve vybraných vláknech pomocí emailu.
 • BugCrunch
  BugCrunch je nová funkce, která nabízí uživatelům možnost se přímo vyjádřit k požadovaným změnám v Altium Designeru. Systém je doplněn o systém hlasování dalšími členy komunity, čímž získává požadavek na změnu na relevanci a stoupá v prioritě.
 • Blog
  Prostor pro blogy vývojářů a celého podpůrného týmu Altium. Zde se dozvíte o novinkách a tom, jak je používat při své práci.

Živé představení Altium Designeru 10 a jeho portálu AltiumLive můžete shlédnout na letošním ročníku veletrhu Ampér 2011, který se poprvé koná v moravské metropoli Brně. Oficiální zastoupení a distributor společnosti Altium pro Českou republiku a Slovensko společnosti Retry s.r.o. vás ráda uvítá ve svém stánku F-100.

Altium Roadshow 2011
Popsaný uživatelský portál, novinky v AD 10 a mnoho dalšího můžete naživo také shlédnout na letošním již tradičním celodenním setkání návrhářů Altium Roadshow 2011.

Všichni účastníci obdrží slevový voucher na nákup Altium Designeru a mohou se zúčastnit losování o hodnotné ceny, které obsahují i vývojovou platformu NanoBoard 3000 včetně 12 měsíční licence Altium Designeru 10 pro FPGA aplikace.

Místo konání:

 • 3. května 2011 – Praha
 • 4. května 2011 – Brno
 • 5. května 2011 – Bratislava
 • 11. května 2011 – Žilina novinka

Registrace ZDARMA je možná zde.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Altium
Domovská stránka distributora pro ČR a SR Retry s.r.o.
Altium Designer Roadshows 2011GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SIM900 - GSM modul GPRS class 10 Quadband
GSM Quadband modul s podporou datových přenosů třídy GPRS class 10
Skladem od 415 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007