. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Displeje do nebezpečných prostředí
14. března 2011 - 6:46 | Pandatron | Displeje do nebezpečných prostředí | Komentářů: 0  

Displeje do nebezpečných prostředí

Zařízení typové řady Open HMI, založená na architektuře PC a určená do prostředí s nebezpečím výbuchu, mohou být nyní na vyžádání vybavena novým 15" displejem s omezením odlesků a odrazů.

Zařízení typové řady Open HMI, založená na architektuře PC a určená do prostředí s nebezpečím výbuchu, mohou být nyní na vyžádání vybavena novým 15" displejem s omezením odlesků a odrazů. Displeje tohoto typu jsou snadno čitelné i na plném slunci, protože soustava filtrů efektivně eliminuje i silné okolní světlo. Řešení je založeno na velmi účinné kombinaci polarizačních filtrů umístěných před displejem.


Obr. 1: Displeje konvenčních zařízení HMI mají na silném slunečním světle výrazné odlesky

Mnohé úlohy spojené s řízením a sledováním provozu jsou realizovány na zařízeních HMI instalovaných ve venkovním prostředí. Bezchybně a snadno s nimi lze pracovat jen tehdy, když jejich displeje neodrážejí okolní světlo. Používají se rozměrná stínítka, ale ta v praxi stejně nestíní displej zcela dokonale. Jako řešení se nabízejí také displeje s velkou svítivostí, jenže teplo, které vyzařují, může být v prostředí s nebezpečím výbuchu nežádoucí, a navíc neřeší problém s odlesky. Nové řešení použité u Open HMI nevyžaduje použití vysoce svítivých LED.


Obr. 2: Zatímco nové displeje jsou na silném slunečním světle mnohem lépe čitelné

Na rozdíl od běžných, dosud používaných filtrů nově navržená soustava filtrů téměř neovlivňuje zobrazení pro pozorovatele: ačkoliv svítivost lze nastavit až na 1 000 cd/m2, jsou údaje na displeji snadno čitelné dokonce i na přímém světle, a to již se svítivostí 700 až 800 cd/m2.

Open HMI jsou zařízení certifikovaná do prostředí s nebezpečím výbuchu plynů, par i prachu, tj. do zón 1, 21, 2 a 22, skládají se výhradně z nevýbušných modulů a lze u nich použít procesory Intel Atom s malým příkonem. Tato zařízení vybavená dotykovým displejem jsou určená do nepříznivých podmínek a mohou dlouhodobě pracovat při provozních teplotách ?30 až +50 °C.


Obr. 3: Složení jednotlivých vrstev displeje

Četné certifikáty s mezinárodní platností zajišťují, že zařízení je možné použít v mnoha úlohách v různých oblastech průmyslu, např. v petrochemii, v balicích strojích nebo v chemickém a farmaceutickém průmyslu

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
Open HMI sérieGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA328
Nejvýkonnější varianta univerzálního a bohatě vybaveného vývojového kitu s obvodem ATmega328 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 795 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007