. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Napájecí zdroj pro zařízení větrných elektráren

Napájecí zdroj pro zařízení větrných elektráren

Právě včas, v době výstavy v Hannoveru, společnost Balluff představuje nový, inteligentní, úsporný napájecí zdroj speciálně navržený pro zařízení větrných elektráren.

Právě včas, v době výstavy v Hannoveru, společnost Balluff představuje nový, inteligentní, úsporný napájecí zdroj speciálně navržený pro zařízení větrných elektráren. Odolné zařízení s učinností 93% je navrženo pro apliakce s výskytem vibrací a otřesů. Zařízení má extrémně dlouhou životnost téměř 20 let a parametr MTBF činní 800 000 hodin. Klíčové vlastnosti : Toto je první napájecí zdroj, který může být přímo připojen ke generátoru napětí bez potřeby předřadného transformátoru. Unikátní jsou také optické indikátory, které ukazují stav jednotky. Zařízení je učeno pro použití v těžkých průmyslových podmínkách a není nutné stanovovat výkonové rezervy od 30 do 50%.


Obr. 1: Napájecí zdroj pro zařízení větrných elektráren

Speciální senzory, které v kombinaci s mikrokontrolerem průběžně monitorují stupeň opotřebení napájecího zdroje v závislosti na teplotě, přetížení, poruchách a jiných faktorech. Inteligentní vyhodnocení těchto parametrů dává uživateli informace o aktuálním stavu jednotky, čímž se výrazně sníží pravděpodobnost selhání celého systému. Barevně odlišené LED diody poskytují uživateli aktuální informace o stavu jednotlivých veličin (vstupní proud, "úroveň stresu" a předpověď životnosti). Indikátory jsou velice jasné a lze je spolehlivě rozpoznat ze vzdálenosti několika metrů od zařízení.

Vůbec poprvé se lze obejít bez obykle využívaného 3-fázového transformátoru, čímž se ušetří nemalé finanční prostředky. Díky širokému rozsahu vstupního napětí od 380 do 690 V může být přepínatelný napájecí zdroj připojen přímo ke generátoru napětí větrné turbíny. Positivní následky : snadnější instalace a snížený počet součástí, které se mohou porouchat a navíc zvýšená efektivnost systému díky menším tepelným ztrátám.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled kontaktů
Průmyslové napájecí zdrojeGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TX-SAW 433MHz BOOST
Vysílač AM 433.92MHz, SAW, High power, 28dBm/15V
od 196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007