. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
X-gateway spojuje CANopen a Profinet
30. března 2011 - 6:26 | Pandatron | X-gateway spojuje CANopen a Profinet | Komentářů: 0  

X-gateway spojuje CANopen a Profinet

Společnost HMS Industrial Networks představuje nový, rychlý a snadný způsob, jak připojit automatizační prostředky s výstupem CANopen do sítě Profinet.

Nová komunikační brána Anybus X-gateway CANopen od společnosti HMS Industrial Networks pomáhá integrátorům připojit již existující sítě CANopen do nově instalovaného komunikačního systému Profinet. Typickým příkladem použití jsou výrobní závody, kde je třeba stroje vybavené komunikačním systémem CANopen připojit do celopodnikového automatizačního systému, který bývá stále častěji založen na standardu Profinet.

Komunikační brány Anybus X-gateway se připevňují na lištu DIN a jsou napájené z průmyslového rozvodu 24 V. Převádějí data z PLC na straně Profinetu do zařízení s rozhraním CANopen, a naopak data ze zařízení CANopen do PLC v síti Profinetu.


Obr. 1: Anybus X-gateway spojuje sítě Profinet a CANopen.

Na straně sítě CANopen plní komunikační brána Anybus X-gateway funkci jednotky master. Její funkce mohou být konfigurovány jakýmkoliv vhodným konfigurátorem zařízení CANopen nebo nástrojem CCM od firmy HMS, což je flexibilní konfigurátor založený na Windows, se snadným ovládáním a optimalizovaný právě pro použití s produkty CANopen od HMS. Ke komunikační bráně může být připojeno až 126 jednotek slaves sítě CANopen a lze využít až 128 přijímajících a 128 vysílajících komunikačních objektů PDO.

Na straně sítě Profinet vystupuje komunikační brána Anybus X-gateway v roli IO zařízení a je dostupná ve dvou verzích: s jedním portem pro Profinet RT a dvěma porty pro Profinet IRT. Verze IRT je vyhovuje podmínkám Conformance Class C, včetně schopnosti pracovat v režimu isochronního reálného času. Komunikační brána ve verzi IRT má integrovaný dvouportový switch, umožňují instalaci v liniové topologii bez potřeby používat nákladný externí switch.

Rozhraní pro Profinet bylo navrženo na základě dlouhodobých zkušeností firmy HMS jako dodavatele komunikačních prostředků s rozhraním Profinet pro skupinu automobilových výrobců AIDA. HMS nabízí pro své zákazníky využívající Profinet kvalifikovanou podporu prostřednictvím svých akreditovaných kompetenčních center v Karlsruhe (SRN) a Chicagu (USA).
Nabídka komunikačních bran Anybus X-gateway obsahuje 250 osvědčených a robustních produktů se snadnou instalací, které umožňují realizovat v podstatě jakoukoliv kombinaci průmyslových komunikačních sítí. Podporováno je 17 různých standardů průmyslových sběrnic a Ethernetu, jako např. Profibus, DeviceNet, CANopen, CC-Link, EtherNet/IP a Profinet. Dohromady jde o nejflexibilnější nabídku průmyslových komunikačních bran na trhu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka FCC Průmyslové systémy

Anybus X-gateway
Anybus X-gateway - CANopen Master/SlaveGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO8R - USB - 8x relé
Modul PUSBIO8R patří do skupiny USB relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny osmi výkonovými relé. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007