. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové kompresní a šifrovací IP pro FPGA
3. prosince 2015 - 8:00 | Pandatron | Nové kompresní a šifrovací IP pro FPGA | Komentářů: 0  

Nové kompresní a šifrovací IP pro FPGA

Společnosti Lattice Semiconductor Corporation a Helion Technology představují nová kompresní a šifrovací IP jádra pro obvody FPGA rodiny LatticeECP3.

Lattice Semiconductor Corporation a Helion Technology představují portfolio kompresních a šifrovacích/hashovacích IP jader (Compression and Encryption IP Cores Family) pro obvody rodiny LatticeECP3 FPGA. Portfolio obsahuje účinné kompresní systémy, které umožňují lepší využití omezené šířky přenosového kanálu, takže jsou ideální pro použití v mikrovlnných aplikacích, širokopásmových bezdrátových systémech řady 802.16e (WiMAX) a samozřejmě i řady dalších MIMO (Multi-Link Multi-In Multi- Out) aplikací.


Obr. 1: Nové kompresní a šifrovací IP pro FPGA

Vlastní jádro je bez problémů použitelné s obvody LatticeECP3, pracující od 500 Mb/s až po více než 3 Gb/s a v případě typické síťové konfiguraci mohou být použity buď na vrstvě Layer 2 i Layer 3. Při práci je využíván bezeztrátový komprimační algoritmus LZRW, který je zákazníky společnosti Helion úspěšně využíván již více než pět let.


Obr. 2: Srovnání požadavků

Pro zájemce je navíc bezeztrátové kompresní jádro LZRW k dispozici i samostatně, což je vhodnější v případě použití v embedded aplikacích. Jinak jsou dostupné samostatné varianty s podporou buď pouze komprese, dekomprese, nebo kombinovaná verze, přičemž všechny podporují uvedenou minimální přenosovou rychlost nad 500 Mb/s.


Obr. 3: Blokové uspořádání Helion Fast Hash IP

Společnost Helion je však více známá především pro své kompletní portfolio šifrovacích, autentizačních a hashovacích řešení s podporou algoritmu AES (Advanced Encryption Standard). Jejich produkty jsou dnes implementovány do mnoha standardů, včetně průmyslových, vojenských a jiných bezpečnostně-kritických aplikací. Konkrétně rodina Helion Fast Hash core implementuje hashovací algoritmy, schválené NIST, typu SHA-1, SHA-256, SHA-384 a SHA-512, které jsou v souladu s FIPS 180-3 a následovníky algoritmu MD5, v souladu s RFC1321.


Obr. 4: Blokové uspořádání Helion Tiny Hash IP

Vysoce výkonná šifrovací jádra jsou k dispozici v jednoduchém i duálním režimu a jsou speciálně navržena pro použití s obvody rodiny LatticeECP3 FPGA. Pro méně náročné aplikace, které mají pouze omezené zdroje, je pak k dispozici tzv. Tiny Hash core, které rovněž nabízí plnou podporu hashovacích algoritmů a bohatou sadu doplňkových funkcí.


Obr. 5: Srovnání vlastností Helion Fast Hash a Helion Tiny Hash IP (druhý řádek) pro SHA-1 a SHA-256

Více informací je dostupných na webových stránkách společností Lattice Semiconductor Corporation a Helion Technology.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Helion Technology
Domovská stránka Lattice Semiconductor

Lattice and Helion Technology Announce Compression and Encryption IP Cores for the LatticeECP3 FPGA Family
Authentication cores
Data Compression
Fast Hash Core Family for Lattice FPGA
Tiny Hash Core Family for Lattice FPGAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M10 QUECTEL
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul M10 firmy QUECTEL, GPRS Class 12, TCP/IP
Termín nepotvrzen od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007