. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Výkonový budič LED od Diodes Incorporated
1. dubna 2011 - 8:00 | Pandatron | Výkonový budič LED od Diodes Incorporated | Komentářů: 0  

Výkonový budič LED od Diodes Incorporated

Nové budiče LED od Diodes Incorporated jsou určeny pro napájení nové generace více-čipových LED s nízkým provozním napětím a velkým proudem.

Diodes Incorporated, přední světový producent a dodavatel produktů z oblasti diskrétních, logických a analogových aplikací, oznámil uvedení nového řešení, určeného pro napájení osvětlovacích bloků LED. Obvod AL8806 je snižující budič LED, který je do zátěže schopen dodat proud až 1,5 A, při provozním rozsahu napětí od 6 do 30 V.


Obr. 1: Výkonový budič LED od Diodes Incorporated

Základní vlastnosti:

  • Výstupní proud do LED až 1,5 A
  • Stabilita lepší než 5%
  • Dosahovaná účinnost až 98%
  • Provozní vstupní napětí od 6 do 30 V
  • Vysoká pracovní frekvence až 1 MHz
  • Vstup PWM/DC pro možnost stmívání
  • Integrovaná detekce přerušení obvodu
  • Dostupné v provedení MSOP-8

Obvody Diodes Incorporated typu AL8806 jsou určené pro řízení výkonných osvětlovacích lamp MR16 nebo světelných panelů. Díky širokému rozsahu napájecího napětí jsou podporována LED svítidla s 12 i 24 V nominálního napětí a až 9 výkonnými čipy. Stabilita nastaveného proudu je přitom lepší než 5 % a převodní účinnost dosahuje hodnoty až 98 %


Obr. 2: Základní schéma zapojení

Obvod díky kombinaci nových technologií a malého pouzdra typu MSOP-8EP s nízkým tepelným odporem, je do zátěže schopen dodat poměrně vysoký proud. Až 1,5 A u AL8806 znamená, že jsou obvody schopny splnit požadavky i nejnovějších tzv. více-čipových LED, které vyžadují nízké napětí ale velký proud.


Obr. 3: R
SET vs. proud LED
 
Obr. 4: PWM stmívání vs. proud LED

Maximální výstupní proud se nastavuje pomocí jediného rezistoru (proudového bočníku), na kterém je obvodem snímán úbytek napětí. Ve svém pouzdře obvod pracuje s frekvencí až 1MHz, díky čemuž je možné nejen snížit počet externích komponent, ale zároveň omezit jejich velikost (především indukčnosti). To vede k menším požadavkům na PCB a ve svém důsledku i nižší výrobní ceně. V případě potřeby stmívání je k dispozici řídicí pin, schopný zpracovat jak stejnosměrné (DC) napětí, tak i PWM signál. Obvod lze tak jednoduše použít v řadě různých aplikací, kde je potřeba zajistit řízení výkonových LED a plynulou regulaci jasu LED.


Obr. 5: Lineární závislost výstupního proudu na PWM signálu

Dostupnost a cena:
Obvody AL8806 jsou již nyní dostupné v produkčním množství. Koncová cena byla stanovena na 0,55 USD/ks při odběru 1.000 ks.


Obr. 6: Testovací deska AL8806EV3

Více informací naleznete na internetových stránkách společnosti Diodes Incorporated.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Informace o obvodu AL8806
Diodes Incorporated Introduces LED Driver
Datasheet AL8806GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48
Univerzálním a bohatě vybavený vývojový kit s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodný jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 755 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007