. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Řešení napájení pro Intel Atom
13. dubna 2011 - 6:00 | Pandatron | Řešení napájení pro Intel Atom   verze pro tisk

Řešení napájení pro Intel Atom

Společnost Maxim představuje nové řešení integrovaného napájení (PMIC) pro systémy s procesorem z řady Intel Atom. Obvody ve svém pouzdře integrují celkem 18 zdrojů napájecího napětí.

Společnost Maxim Integrated Products zveřejnila první informace o novém řešení napájení, určeném pro embedded zařízení s procesory Atom řady Z6xx a čipsetem Intel SM35. Obvody s označením MAX8958 patří do skupiny tzv. vysoce integrovaných napájecích management obvodů – PMIC. Součástí řešení jsou všechny prvky, které jsou potřeba pro napájení jak centrální procesorové jednotky (CPU) a jednotky správce systému (SCU), tak i dalších periferních zařízení, které jsou v embedded aplikacích obvyklé.

MAX8958 vývojářům umožňují zkrátit dobu vývoje a uvedení produktu na trh, při současném zvýšení provozního času při napájení na baterie a to až o 10%, ve srovnání s podobnými konkurenčními řešeními. Svou velikostí a vlastnostmi jsou určeny pro splnění požadavků nové generace embedded aplikací, včetně digitálních zabezpečovacích zařízení, multimediálních telefonů, průmyslových zařízení atd. Při vývoji přitom firma Maxim úzce spolupracovala s týmem ze společnosti Intel, neboť jedině tak bylo možné dosáhnout plně integrovaného analogově/digitálního řešení pro správu napájení, které je schopné splnit vysoké nároky na úsporu energie, stanovené pro platformu Intel.

Obvody MAX8958 ve svém pouzdře integrují dva rychlé PWM VID regulátory, tři snižující měniče s vysokou účinností a dokonce 13 lineárních LDO regulátorů. Pro podporu systému je dále integrován obvod reálného času (RTC) s funkcí alarmu, výstup hodinového signálu pro komunikační moduly, podpora nabíjení záložní baterie a konfigurační rozhraní SPI. Celý PMIC je optimalizován tak, aby se vešel do pouzdra s rozměry pouhých 5,4 x 5,7 x 0,4 mm typu WLP.

Více informací o obvodech MAX8958 je v současné době dostupných pouze na dotaz u společnosti Maxim Integrated Products.

Více informací na: http://www.maxim-ic.com/datasheet/index.mvp/id/7013GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007