. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Reverzní inženýrství s Degate
14. dubna 2011 - 8:00 | Pandatron | Reverzní inženýrství s Degate   verze pro tisk

Reverzní inženýrství s Degate

Degate je grafické prostředí, určené jako pomocný nástroj při reverzním inženýrství integrovaných obvodů. Nástroj je určen pro GNU operační systém Ubuntu a OS X, kdy je i pod touto licencí rovněž distribuován.

Degate je grafický softwarový nástroj, určený pro tzv. reverzní inženýrství digitálních bloků v integrovaných obvodech (IO). Jeho hlavním cílem je aktivní pomoc při rozboru fotografických snímků obvodů. Součástí jsou různé grafické šablony, které pomáhají nalézt a identifikovat například logická hradla a další základní stavební bloky každého digitálního obvodu.

Je však třeba upozornit na to, že Degate není zcela automatický nástroj, který by sám provedl kompletní analýzu. Jde pouze o nástroj, který má několik automatických funkcí, ale hlavní operace musí provést člověk.

Vyvíjen je pod operačním systémem OS X a Ubuntu, s GUI založeném na gtkmm. To znamená, že by měl pracovat na jakékoli platformě řady UN*X (Unix-like) systému, na kterém je portována knihovna gtkmm.

Aktuální stav:
Degate je otevřený projekt, který je vyvíjen především ve volném čase a pro potřeby skupiny jeho autorů. V nedávné době byla vydána nová verze 0.1.0 a na projektu se i nadále pracuje. Na webových stánkách projektu mohou zájemci nalézt podrobný přehled implementovaných funkcí a aktuální stav.

Licence:
Degate je projekt skupiny open source, který je šířen pod licencí GNU General Public Licence Version 3.

Více informací na: http://www.degate.orgGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007