. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nejrychlejší cesta k PROFIenergy
15. dubna 2011 - 6:41 | Pandatron | Nejrychlejší cesta k PROFIenergy | Komentářů: 0  

Nejrychlejší cesta k PROFIenergy

Společnost HMS se připojuje k "zelené průmyslové iniciativě" výrobců automobilů. Vyvinula totiž vestavný komunikační modul Anybus-CompactCom Profinet IO s podporou PROFIenergy.

Společnost HMS Industrial Networks vydala novou verzi komunikačního modulu Profinet s integrovaným profilem PROFIenergy server. Podporou tohoto profilu se společnost HMS připojuje ke skupině AIDA (Audi, BMW, Daimler, Porsche a Volkswagen), která se snaží redukovat spotřebu elektrické energie výrobních hal automobilů. Nový modul poskytuje výrobcům průmyslových zařízení tu nejrychlejší a nejsnadnější cestu k integraci funkce řízení energie (vzhledem ke standardu PROFIenergy) do jejich zařízení. Díky stndardizovaným PROFIenergy příkazům může řídící systém v době odstávky a nečinnosti snadno přepnout celý komplex zařízení od různých výrobců do úsporného režimu. Tímto lze ušetřit až 40% elektrické energie potřebnou pro výrobní processy a zároveň se tím zredukují emise CO2.

PROFIenergy server je implementován ve firmwaru komunikačního modulu Anybus-CompactCom Profinet IO. Modul pracuje jako Profinet IO Device v souladu s doporučením class B v síti Profinet a je vybaven rychlým 2-portovým switchem, díky čemuž lze ušetřit za koupi externích switchů. Integrovaný profil se stará o příkazy a parametry PROFIenergy serveru a zároveň poskytuje standardizované hardwarové a softwarové rozhraní vůči elektronice průmyslových zařízení. Tímto lze minimalizovat snahu potřebnou pro vývoj rozhraní a splnění standardu PROFIenergy.


Obr. 1: Nejrychlejší cesta k PROFIenergy

Pokud zákazník jednou integruje modul Anybus-CompactCom Profinet IO s podporou PROFIenergy serveru do svého zařízení, získá tím automaticky přístup ke všem hlavním průmyslovým sběrnicím. Modul totiž patří do rodiny Anybus-CompactCom, což je soubor výměných plugin modulů s podporou různých průmyslových sběrnic. Jedná se o nejflexibilnější a cenově výhodné řešení pro připojení zařízení ke všem nejpoužívanějším průmyslovým sběrnicím a průmyslového Ethernetu (Profibus, DeviceNet, CC-Link, CANopen, Profinet, EtherCAT, Modbus-TCP a Sercos III). Moduly CompactCom se využívají zejména jako komunikační rozhraní pro různé typy zařízení, jako jsou např. pohony, HMI, roboti, převodníky, střídače, stroje a nebo váhy.

Modul Anybus-CompactCom je osazen v malém krytu o velikosti compact-flash. Jádrem modulu je mikroprocesor NP30 společnosti HMS s integrovaným kontrolerem, pamětí RAM a flash pamětí pro Ethernet/IP stack. Vestavěný 2-portový switch poskytuje full-duplexní 100Mbit/s komunikaci a má standardní RJ-45 konektory.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka FCC průmyslové systémy s.r.o.
Anybus® CompactCom
PROFIenergy (wiki)GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-SIM900: GSM/GPRS modul SIM900
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s SIM900 firmy SIMCom a podporou SMS, MMS, GPRS Class 10, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007