. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nejmenší řešení bezdrátového napájení
19. dubna 2011 - 8:00 | Pandatron | Nejmenší řešení bezdrátového napájení | Komentářů: 0  

Nejmenší řešení bezdrátového napájení

Texas Instruments představuje ve své třídě nejmenší čip pro přijímací stranu systémů bezdrátového napájení. Jeho cílem je zjednodušení integrace technologie v nových, ale i již existujících přenosných elektronických systémech.

Společnost Texas Instruments Incorporated včera představila další generaci obvodů pro technologie bezdrátového napájení, které jsou ve srovnání s předchozími čipy přijímací strany od TI menší o 80 procent. Miniaturní provedení s vysokou mírou integrace usnadňuje vývojářům implementaci bezdrátového nabíjení v již existujících ale také nových návrzích přenosných spotřebních zařízení typu chytrých telefonů, herních systémů, digitálních fotoaparátů a vybavení, používaného ve zdravotnictví či průmyslu.


Obr. 1: Nejmenší řešení bezdrátového napájení z produkce TI

Integrovaný obvod (IO) přijímací strany s označením bq51013 spojuje přizpůsobení napětí a plné řízení bezdrátového napájení, to vše v rámci malého pouzdra typu WCSP o rozměrech 1,9 mm x 3 mm. Nová struktura podporuje výstupní výkony až do 5 W, zajišťuje účinnost AC / DC výkonové konverze až 93 % a je zároveň jediným IO, který bude potřeba mezi cívkou přijímače a systémem. Pro další informace jsou dosutpné rovněž v článku bqTESLA - Vývojový kit pro bezkontaktní dobíjení.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma obvodu bq51013 a souvisejících systémů

„Výrobci spotřební elektroniky a smartphonů požadují bezdrátové napájení a TI může ze své výhodné pozice pomoci svým zákazníkům řídit masivní zavádění zmíněné technologie, která činí život lidí, za pochodu nabíjejících svá zařízení, jednodušším“, říká Sami Kiriaki, senior vice president oddělení Power Managementu při TI. „Vývojáři mohou obvod bq51013 využít k rychlé integraci bezdrátového napájení v již existujících a také nových aplikacích a to se zanedbatelným dopadem na rozměry celkového řešení.“


Obr. 3: Základní schéma zapojení

Základní vlastnosti a výhody:

  • Vysoce integrovaný a také účinný integrovaný obvod přijímací části bezdrátového napájení zajišťuje synchronní usměrnění (plný můstek), přizpůsobení napětí a také řízení bezdrátového napájení – to vše v jediné součástce.
  • Pouzdro typu WCSP o rozměrech 1,9 mm x 3 mm podporuje snadnou integraci s minimálním dopadem na konečné rozměry. Ve srovnání s první generací přijímačů TI bude plocha součástky menší o 80 procent.
  • Přijímač, stejně jako odpovídající integrovaný vysílač bq500110, vyhovují požadavkům Wireless Power Consortium (WPC) – Qi. Takový soulad zaručuje vzájemnou interoperabilitu mezi přenosnými zařízeními a různými nabíjecími plochami.
  • Vestavěná ochrana před poruchovými stavy (napětí, proud a teplota) zajistí bezpečnou a také spolehlivou činnost celého systému.
  • Špičková účinnost 93 procent snižuje ohřev uvnitř systému, zatímco podporuje nabíjecí rychlosti, srovnatelné s AC adaptéry.

Obr. 4: Účinnost v závislosti na výstupním výkonu

Obr. 5: Výstupní proud vs. zvlnění

Nástroje a podpora:

TI nabízí celou řadu nástrojů včetně podpory s cílem urychlit implementaci bezdrátového napájení:


Obr. 6: Systém bezdrátového napájení

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Dostupnost a cena:
Obvod bq51013 pro přijímací část bezdrátového napájení v pouzdru typu WCSP o rozměrech 1,9 x 3 mm je za cenu 3.50 USD, platnou při odběru 1 000 ks, k dispozici již nyní. Pro další informace nebo pro objednání vzorků obvodu bq51013 prosím navštivte www.ti.com/bq51013-preu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Navštivte stránky TI, věnované bezdrátovému napájení a souvisejícím řešením
Stáhněte si datasheet obvodu bq51013 nebo si objednejte vzorky
Stáhněte si datasheet obvodu bq500110
Pokládejte otázky a také pomáhejte řešit problémy na fóru Wireless Power (TI E2E™ Community)
Stáhněte si novou příručku Power Management Guide
bqTESLA - Vývojový kit pro bezkontaktní dobíjeníGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN170 - Generátor 5 MHz až 170 MHz
Moduly PGEN170, jejichž základem je integrovaný obvod LTC6905, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 5 MHz až 170 MHz.
Skladem od 630 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007