. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
NXP podporuje rozhraní CGVxpress
28. dubna 2011 - 7:46 | Pandatron | NXP podporuje rozhraní CGVxpress | Komentářů: 0  

NXP podporuje rozhraní CGVxpress

NXP představilo první produkty, využívající vysokorychlostního datového rozhraní CGVxpress. CGVxpress je sériové rozhraní pro rychlé ADC a DAC převodníky, s přenosovou rychlostí vyšší než 4,5 Gb/s.

Společnost NXP Semiconductors oznámila rozšíření portfolia vysokorychlostních datových převodníků o podporu nové generace vysokorychlostního sériového rozhraní, zveřejněného v roce 2009. Rozhraní CGVxpress bude v budoucnu použito ve všech produktových rodinách ADC a DAC převodníků firmy NXP.

Technologie rozhraní CGVxpress (Convertisseur Grande Vitesse or High Speed Converter) je ideální především pro zařízení bezdrátové infrastruktury (WIFR), průmyslové, vědecké, lékařské (ISM) a vojenské aplikace, kde je spolu s velkou šířkou pásma datového přenosu potřeba přenášet synchronizaci a kde primárním technickým požadavkem je deterministická latence. Výhodou CGVxpress je také podpora tzv. Multi-Device Synchronization (MDS) provozu. MDS poskytuje aktivní řešení systému synchronizace a řeší i problémy s latencemi v celé řadě aplikací digitálních komunikačních systémů, včetně základnových stanic LTE a LTE-Advanced MIMO.

"NXP s představením CGV pokračuje v posilování svého vedoucího postavení v oblasti vysokorychlostních sériových rozhraní a zvyšuje tempo pro inovace obvodů datových převodníků," řekl Maury Wood, hlavní manažer produktové řady vysokorychlostních datových převodníků společnosti NXP Semiconductors. "CGVxpress využívá potenciálu tradičního paralelního rozhraní, které výrazně zvyšuje jednoduchost implementace a snižuje výrobní cenu systémové architektury. Představená technologie CGVxpress a s ní spojené zvýšení výkonu je ve srovnání s klasickou koncepcí výrazně dokonalejší, takže se dá očekávat rychlé přijetí vývojáři po celém světě a brzké nasazení v prvních rozsáhlejších aplikacích."


Obr. 1: Blokové schéma základnové stanice

V současné době je rozhraní CGV dostupné na několika vybraných produktových řadách vysokorychlostních ADC a DAC převodníků NXP - včetně obvodů ADC1413D a DAC1408D. Oba uvedené obvody jsou přitom v současné době již k dispozici i v produkčním objemu.

Specifické produkty, které plně využijí technologii CGVxpress na přenosové rychlosti 4,5 Gb/s a vyšší budou představeny ještě letos.

Více informací o technologii NXP CGVxpress je k dispozici na adrese: www.nxp.com/campaigns/fasttrackyourdesign.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Reduce board space, design time and costs while improving conversion performanceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
CBA-LS-40M
Kablík s konektorem pro GPS modul GPS-320FW od RF Solutions.
od 165 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007