. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
FreeRTOS je dostupný ve verzi 7
29. dubna 2011 - 5:14 | Pandatron | FreeRTOS je dostupný ve verzi 7   verze pro tisk

FreeRTOS je dostupný ve verzi 7

Jeden z nejrozšířenějších operačních systémů, dostupných pod licencí GPL – FreeRTOS byl uveden ve verzi 7.0. O vydání informovala společnost Real Time Engineers Ltd., která stojí nejen za otevřeným operačním systémem FreeRTOS, ale také komerční variantou OS OpenRTOS.

Jednou z největších novinek, které vydání verze 7.0 přináší, je implementace přepracovaného softwarového časovače s možností zpětného volání provedených úkolů mezi ostatními úlohami a nikoli jako přerušení.

Autoři tvrdí, že takový přístup znamená eliminaci zbytečných časových prodlev, nebo nutné režie v případě, kdy časovač skutečně skončil.

Jinak je jádro systému plně zpětně kompatibilní, což znamená, že upgrade z verze 6.x představuje pouze jednoduché nahrazení jádra novými zdrojovými kódy a zajištění nové kompilace.

Další novinkou je provedení portování na nízkopříkonové mikrokontroléry TI rodiny MSP430x (přes Code Composer Studio), čímž se počet oficiálních portů zvýšil na rovných 52. V současné době je podporováno celkem 27 různých mikrokontrolérových a mikroprocesorových architektur.

Každý oficiální port je samozřejmě doprovázen plně zdokumentovanými, nakonfigurovanými aplikační příklady a demonstracemi funkcí jádra systému.

Více informací na: http://www.freertos.orgGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Pondělí, 26. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,240   USD = 23,457
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Technické listy
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007