. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
První mikrokontrolér TI s pamětí FRAM
5. května 2011 - 7:24 | Pandatron | První mikrokontrolér TI s pamětí FRAM | Komentářů: 0  

První mikrokontrolér TI s pamětí FRAM

První mikrokontrolér s pamětí FRAM vyráběný společností TI umožňuje vývojářům vytvářet chytřejší technologie s ultranízkým příkonem. Mikrokontrolér řady MSP430FR57xx s pamětí FRAM umožňuje získávat více dat, protože vývojářům přináší až 100x rychlejší zápis a až 250x vyšší úsporu energie.

Společnost Texas Instruments Incorporated vstoupila do nové éry spolehlivého záznamu dat a funkcí VF komunikace tím, že dnes představila první 16bitový mikrokontrolér s pamětí FRAM s ultranízkým příkonem na trhu. Nové mikrokontroléry řady MSP430FR57xx s pamětí FRAM dokazují, že se společnost TI nachází na špičce vývoje vestavěných procesorů. Umožňují totiž více než 100x rychlejší zápis dat a jejich spotřeba energie je až 250x nižší než u mikrokontrolérů založených na pamětech typu flash či EEPROM.


Obr. 1: První mikrokontrolér TI s pamětí FRAM

Paměť FRAM zabudovaná v čipu umožňuje uchovávání dat ve všech režimech napájení, podporuje více než 100 bilionů cyklů zápisu a přináší nový rozměr flexibility tím, že vývojářům umožňují rozdělovat data a programovat paměť v souvislosti s prováděnými změnami v softwaru. Řada FR57xx výrazně snižuje spotřebu energie a prolomuje bariéry rychlosti zápisu. Vývojáři tak mohou díky úspornějšímu uchovávání dat, vzdálené detekci a funkcím bezdrátové aktualizace vytvářet inteligentnější technologie do nových produktů, které zvládnou více a vydrží déle. Bližší informace o nových mikrokontrolérech FR57xx od společnosti TI s osvědčenou pamětí FRAM získáte na stránkách www.ti.com/fr57xx-pr-lp-cz.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma obvodu z řady MSP430FR57xx

Hlavní funkce a výhody mikrokontrolérů s pamětí FRAM řady MSP430FR57xx:

 • S příkonem 100 µA/MHz v aktivním režimu a 3 µA v režimu hodin v reálném čase při spouštění kódu z paměti FRAM je snížena nejnižší aktivní spotřeba v oboru až o 50 procent.
 • Výdrž více než 100 bilionů cyklů zápisu zajišťuje trvalý záznam dat, díky kterému není třeba pořizovat nákladné externí paměti EEPROM nebo paměti SRAM se záložním napájením z baterie.
 • Unifikovaná paměť umožňuje vývojářům snadné změny rozdělování paměťových bloků mezi programy, daty a mezipamětí v softwaru. Vývojáři s ní získají funkce správy vybavení a ušetří na nákladech na systém.
 • Zaručovaná rychlost zápisu a uchovávání dat ve všech režimech napájení zajišťují bezpečnost kódu, zjednodušují proces vývoje, snižují náklady na testování paměti a zvyšují spolehlivost koncového produktu.
 • Spolehlivé funkce vzdálené aktualizace, zejména bezdrátové aktualizace, umožňují výrobcům zařízení vyvinout levnější a snadnější proces aktualizace softwaru.
 • Integrovaná paměť FRAM o hustotě až 16 kB společně s možnostmi připojení analogových a periferních zařízení včetně 10bitového A/D převodníku, 32bitového hardwarového multiplikátoru, až pěti 16bitových časovačů a několika vylepšených sběrnic SPI/I2C/UART.
 • Kompatibilita kódu v celé platformě MSP společně s nízkonákladovými a snadno použitelnými nástroji, rozsáhlou dokumentací, uživatelskou příručkou a ukázkami kódu umožňují vývojářům okamžitě začít pracovat.
 • Jednodušší vývoj systému s širokou řadou nástrojů od společnosti TI pracujících na rádiové frekvenci.
 • Podpora inteligentních bezbateriových řešení pro rádiové připojení.
 • Mikrokontrolére řady FR57XX jsou založeny na 130nm vestavěné paměti FRAM s pokročilou nízkou spotřebou od společnosti TI


Obr. 3: Řešení s FRAM přináší až o 250x nižší spotřebu

Nová platforma MSP je vybavena mikrokontroléry MSP430™
Společnost TI je zavázána dodávat nová revoluční řešení, která reagují na dynamické potřeby zákazníků. Mikrokontrolére paměti FRAM řady MSP430FR57xx jsou jen jedním z dokladů tohoto závazku. Ve snaze získat prostor pro mnoho dalších budoucích inovací byla rodina produktů MSP430 postupným vývojem začleněna do nové platformy MSP.


Obr. 4: MSP-EXP430FR5739 Experimenter Board

Široké portfolio mikrokontrolérů a softwaru společnosti TI
Společnost TI nabízí nejširší řadu řešení mikrokontrolérů – od univerzálních mikrokontrolérů MSP430™ s ultranízkým příkonem až po 32bitové mikrokontroléry Stellaris® založené na technologii Cortex™-M3 a vysoce výkonné mikrokontroléry TMS320C2000™ pro řízení v reálném čase. Vývojáři mohou zkrátit dobu uvedení na trh využitím kompletních softwarových a hardwarových nástrojů společnosti TI, rozsáhlých nabídek třetích stran a globální technické podpory.


Obr. 5: Široké portfolio mikrokontrolérů pro širokou řadu aplikací

Vývoj technologií ve společnosti TI
Inovativní vývoj technologií ve společnosti TI umožňuje odlišit široké portfolio a vysoký objem produktů napříč globálními výrobnami společnosti TI díky následujícímu:

 • Vývoj nových nenákladných procesních platforem s postupným zvyšováním výkonu a přesnosti a postupným snižováním spotřeby a nákladů,
 • Rozšiřování procesních technologií o nové součásti a modely současně se snižováním nákladů,
 • Výzkum inovativních průlomových technologií pro nové trhy a nové produkty.

Bližší informace o vývoji technologií a výrobě ve společnosti TI naleznete na stránkách www.ti.com/fr57xx-pr-manuf-cz.

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

Dostupnost a cena:
Cena nových mikrokontrolérů MSP430FR57xx začíná na 1,20 USD za 10 000 jednotek. Ukázky a nástroje jsou ihned dostupné. Experimentální sada MSP-EXP430FR5739 stojí 29 USD a lze ji objednat na adrese www.ti.com/fr57xx-pr-ek-es-cz. Vývojová sada MSP-TS430RHA40A stojí 99 USB a lze ji objednat na adrese www.ti.com/fr57xx-pr-dk-es-cz.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Mikrokontroléry MSP430FR57xx
Složka produktu MSP43057xx
Nástroje pro mikrokontroléry MSP430FR57xx
Dokumentace paměti FRAM
Video o mikrokontrolérech MSP43FR57xx
Přejděte na mikrokontroléry od společnosti TIGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB I/O modul s MCP2200
Malý modul USB I/O a UART s obvodem Microchip MCP2200
Skladem od 243 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007