. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Přepěťové ochrany pro senzorové sítě
10. května 2011 - 7:09 | Pandatron | Přepěťové ochrany pro senzorové sítě | Komentářů: 2  

Přepěťové ochrany pro senzorové sítě

Společnost L-com Global Connectivity představuje novou řadu přepěťových ochran, určených pro použití v proudových smyčkách senzorových sítí.

HGLN-CL1-XX je označení nové řady přepěťových ochran, určených pro použití v proudových smyčkách senzorových sítí. K dispozici jsou celkem tři provedení, lišící se mezním napětím 12, 15 a 24 V. Cílem je samozřejmě aktivní ochrana typické proudové smyčky 4 až 20 mA před účinky naindukované energie z blízkých meteorologických jevů a přepětí, která má za úkol minimalizovat rizika pro regulační obvody a připojené senzory.


Obr. 1: Přepěťové ochrany pro senzorové sítě

Přepěťové ochrany HGLN-CL1-XX využívají třístupňovou ochranu a připojení přes standardní šroubovací svorky. Díky své masivní konstrukci jsou vhodné nejen pro vnitřní, ale také venkovní a průmyslové aplikace.

Zmíněná třístupňová ochrana je určena pro použití v aplikaci se symetrickým i nesymetrickým vedením, kde hrozí vznik nežádoucích přechodových jevů. První stupeň je tvořen diferenciální vzduchovou bleskojistkou (viz. obr. 3). Druhý stupeň tvoří sériové omezovací rezistory, které jsou následovány třetím stupněm v podobě nízkokapacitního diodového pole.


Obr. 2: Fotografie vnitřního provedení přepěťových ochran HGLN-CL1-XX

Uvedený třístupňový systém ochrany je velice účinný a zároveň nijak nezatěžuje komunikační rozhraní. Vstupní bleskojistky tvoří základní a zároveň nejvýkonnější ochranu, zamezující vniknutí příliš vysokého napětí. Sériové odpory, druhý stupeň ochrany, omezují ztrátový výkon rychlých diod, umístěných ve třetím stupni.


Obr. 3: Schéma přepěťové ochrany

Rychlé diody jsou samozřejmě dimenzované i na pohlcený vyššího proudu náběžné hrany a to minimálně po tu dobu, než dojde k zapálení výboje ve vstupní bleskojistce. Na výstup se tedy nedostanou ani krátké impulsy, které jsou právě typické při bouřkové činnosti. Viz, například Záznam naindukovaného napětí při bouřce.

Dostupnost a cena:
Přepěťové ochrany HGLN-CL1-XX jsou k dispozici ve třech provedeních pro napětí 12, 15 a 24 V. Koncová cena je stanovena na 43,60 USD/ks, přičemž jsou již nyní k dispozici.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Indoor 1-Channel 4-20 mA Current Loop Protector
Záznam naindukovaného napětí při bouřce
Přepěťová ochrana pro datové sběrniceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SDR-5+ HF receiver - All Mode Softwarový přijímač
Digitální softwarový přijímače SDR-5+ je již pátou generací špičkových produktů naší společnosti. Jedná se o All Mode Receiver s integrovaným generátorem, dvěma anténními vstupy a VCO vstupem s frekvenčním rozsahem 0 až 100 MHz.
Skladem od 2550 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007