. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Athena se přidává k boji proti DPA
10. května 2011 - 8:00 | Pandatron | Athena se přidává k boji proti DPA | Komentářů: 2  

Athena se přidává k boji proti DPA

Společnosti Cryptography Research a The Athena Group spojují své síly v boji proti diferenciální odběrové analýze - DPA, která dělá na čele vrásky především vývojářům programovatelných hradlových polí.

Diferenciální odběrová analýza - DPA (Differential Power Analysis) je forma útoku, která měří proměnlivou spotřebu elektrické energie zkoumaného zařízení a poté ze získaných údajů, za pomocí moderních statistických metod, odvozuje šifrovací klíče a jiná utajovaná data. Že se v poslední době jedná o stále větší problém je dobře vidět i na vzniku silných protiopatření, která se snaží chránit kritické aplikace, jako jsou především vojenské a letecké produkty, ale i smartphony a další mobilní zařízení, či aplikace z oblasti bankovnictví, placené televize, hromadné dopravy, automobilových systémů a spotřební elektroniky.


Obr. 1: Athena se přidává k boji proti DPA

Především společnost Cryptography Research je v tomto směru velice aktivní, neboť je vlastníkem již více než 55 patentů, týkajících se protiopatření k DPA útokům a zároveň figuruje i v celé řadě dalších patentových přihlášek, probíhajících po celém světě.


Obr. 2: Princip technologie útoku DPA
zdroj: Power analysis

„V Athena Group máme zájem o produkci kvalitních a zároveň odolných a bezpečných řešení, určených pro vývojáře obvodů ASIC a FPGA. Z toho důvodu jsem se rozhodli navázat spolupráci s vývojáři ze společnosti Cryptography Research, zaměřujících se na protiopatření k DPA útokům," řekl Dr. Jon Mellott, technologický ředitel společnosti Athena. Dále dodává, že díky navázání spolupráce budou již v průběhu následující dekády schopni nabídnout zabezpečená jádra skupiny TeraFire, určená pro použití v komerčních a bezpečnostních systémech. „Naši zákazníci budou mít tak nyní přístup ke špičkovým vlastnostem produktů TeraFire, navíc v kombinaci s aktivním systémem protiopatření CRI proti technologii DPA."


Obr. 3: Více informací je přehledném videoklipu
Cryptography Research

„Účinná protiopatření proti DPA jsou klíčovou součástí bezpečných systémů. Jsme rádi, že Athena má zájem o rozvoj odolných hardwarových systémů a systémových jader, využívajících našich licencí proti útokům technologií DPA," řekl Pankaj Rohatgi, technický ředitel hardwarových bezpečnostních řešení v Cryptography Research, Inc.


Obr. 4: Příklad měření pracovní stanice Sasebo-G
Zdroj: Varování před útoky DPA

Zájemci mohou další informace o boji proti technologii DPA nalézt například v článcích Nová šifrovací jádra pro FPGA či Varování před útoky DPA.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Cryptography Research
Domovská stránka The Athena Group

Nová šifrovací jádra pro FPGA
Varování před útoky DPA
Power analysisGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SIM900 - GSM modul GPRS class 10 Quadband
GSM Quadband modul s podporou datových přenosů třídy GPRS class 10
Skladem od 415 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007