. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Stereofonní mixážní pult
13.září 2007 | Pandatron | Stereofonní mixážní pult | Komentářů: 56  
Stereofonní mixážní pult

Stereofonní mixážní pult

Jednoduchý mixážní pult pro začínající hudebníky.

Mixážní pult je základní výbava každého hudebníka. Tento neobsahuje žádné korekce, pouze lze nastavit hlasitost jednotlivých vstupů.
Pult obsahuje dva druhy vstupů. Mikrofonní vstup je tvořen vždy jednoduchým tranzistorovým zesilovačem. Poté je signál veden přes regulátor hlasitosti a přes poměrně velké rezistory (říkejme jim například směšovací) připojen na oba výstupní zesilovače.
Druhý typ vstupů jsou klasické LINE-IN. Ty tvoří pouze regulace hlasitosti a opět se přes dva směšovací rezistory signál přivádí na společné místo. Směšovací rezistory, které spojují jednotlivé vstupy musí mít minimálně 100k. Je to z důvodu přeslechu mezi kanály, který tyto rezistory vždy zákonitě tvoří.
Na výstupech jsou poté připojeny opět jednotranzistorové zesilovače, pokrývající ztráty způsobené směšovacími rezistory.


Obr. 1. Schéma zapojení

Na schématu a na plošném spoji jsou dva mikrofonní a dva klasické vstupy. Pokud by to někomu nestačilo, jejich počet není omezen a může si jich přidat kolik bude chtít.


Obr. 2. Rozmístění součástek

ZDE je ke stažení motiv plošného spoje k vytištění

Zdroj: http://www.lukaso.iglu.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (71):

Zobrazit starší 30 dnů (71)...

host
71. Dne 28. 06. 2015 v 12:33 zaslal host
Prozba
Dobrý den. Chtěl jsem Vás poprosit jestli by jste mi také nezasla zbytek schématu na email jara.vacek@seznam.cz

Předem děkuji


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr
Digitální USB teploměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 500 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007