. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nízkošumové přístrojové zesilovače
18. května 2011 - 9:00 | Pandatron | Nízkošumové přístrojové zesilovače | Komentářů: 0  

Nízkošumové přístrojové zesilovače

Ultra-nízkošumové přístrojové zesilovače AD8429 jsou vhodné pro měření velmi malých signálů v širokém rozsahu provozních teplot (-40 °C až +125 °C).

Společnost Analog Devices představuje nové nízkošumové přístrojové zesilovače, určené pro aplikace, kde je nutné provádět měření malých signálů. Obvody AD8429 mají vstupní šum pouhý 1 nV/Hz a zároveň se mohou chlubit i vysokým CMRR, který účinně potlačuje vliv nežádoucích signálů.


Obr. 1: Nové nízkošumové přístrojové zesilovače od Analog Devices

Základní vlastnosti:

  • Velmi nízký vlastní šum
  • Vysoké CMRR, min. 90 dB při G=1
  • Konfigurace zesílení jediným rezistorem v rozsahu 1 až 10.000
  • Průmyslový teplotní rozsah

Přístrojové zesilovače AD8429 společnosti Analog Devices vynikají nejen svým velice nízkým vstupním šumem, ale rovněž vysokou hodnotou CMRR. Toho bylo možné docílit vyvedením konfiguračních pinů, které umožňují spolehlivě udržet stabilní hodnotu CMRR v mnohem širším frekvenčním pásmu, než je u přístrojových zesilovačů obvyklé.


Obr. 2: PSRR vs. frekvence
 
Obr. 3: Zisk vs. frekvence

Výrobce se zároveň chlubí, že obvody AD8429 jsou schopny spolehlivě zesílit i rychle se měnící, analogové signály. Použitá architektura proudové zpětné vazby poskytuje vysoký zisk v širokém frekvenčním pásmu, např. při 1,2 MHz je G = 100! Návrh rovněž integruje obvody, schopné rychlé reakce po přechodovém stavu vysokého vstupního napětí. Vidíme, že obvody AD8429 jsou tedy navrženy s velkým důrazem na dosahovaný výkon a malé zkreslení signálu, což jim umožňuje jejich použití v náročných aplikacích, jakými je kupříkladu analýza vibrací.


Obr. 4: Zjednodušené schéma zapojení

Zisk obvodu se nastavuje pomocí jediného externího rezistoru a to v rozsahu od 1 do 10.000. Dostupný referenční pin pak konstruktérům dává možnost vyrovnat výstupní napětí, neboli kompenzovat napěťový offset. Tato funkce může být užitečná i v případě nutnosti posunu úrovně výstupního napětí při propojení obvodů do jednoho společného signálového řetězce. Uvedené vlastnosti obvodu AD8429 jsou dostupné v celém průmyslovém teplotním rozsahu od -40 do +125 °C.

Dostupnost a cena:
Obvody AD8429 společnosti Analog Devices jsou dostupné v obvyklém provedení pouzdra SOIC-8. Cena obvodů začíná na 3,50 USD při 1.000 ks.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

AD8429: 1 nV/?Hz Low Noise Instrumentation Amplifier
Data Sheet AD8429GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
XPort XE
Síťový převodník řady Xport, integrovaný do konektoru RJ45
Skladem od 850 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007