. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
LED technologie pohledem současnosti
19. května 2011 - 6:42 | Pandatron | LED technologie pohledem současnosti | Komentářů: 0  

LED technologie pohledem současnosti

V Praze, na pražském Výstavišti v Křižíkově pavilonu, se minulý týden zastavilo celoevropské turné Building KnowLEDge Tour, pořádané společností Siemens.

Více než 3000 realizovaných projektů založených na LED technologiích po celém světě. To je bilance společnosti OSRAM, která k inovativním LED technologiím v osvětlení uspořádala společně se společností Siemens celoevropské turné Building KnowLEDge Tour. Turné probíhá postupně ve 12 evropských zemích až do září letošního roku. V Praze se zastavilo ve čtvrtek 12. května 2011 na pražském Výstavišti v Křižíkově pavilonu.

Nejenom vysoké číslo doposud realizovaných projektů, ale zejména revoluční technologie v osvětlování, automatizace provozu budov a distribuce energií přilákaly na pražské Výstaviště téměř 500 návštěvníků, a to především z řad architektů, projektantů a návrhářů osvětlení (kteří tvořili dvě třetiny všech zúčastněných).

Není LED jako LED
Trendy v osvětlovací technice a správě budov založené na LED technologiích se postupně implementují do běžného života. LED technologie splňují i náročné požadavky na nezkreslené podání barev, vysoký měrný světelný výkon a mají obrovské možnosti v dynamickém osvětlování s proměnlivými barvami nebo změnami odstínů bílé. „Při řešení moderního umělého osvětlení je ideální, aby se měnila teplota chromatičnosti světla od teple bílé ráno po chladně bílou v poledne a zase teplejší bílou večer,“přibližuje Petr Hoechsmann ze společnosti OSRAM. „Nejen možnosti řízení osvětlení na pracovištích, či v domácnostech v závislosti na denní době vzbudily na Building KnowLEDge Tour nečekaný zájem. Při prezentaci témat jako moderní funkční osvětlení v LED technologiích, řízení osvětlení, vliv světla na pracovní výkon a pohodu člověka – tedy i na kvalitu života, byla kapacita přednáškového prostoru více než naplněna,“dodává Ellen Benešová.

Praktické ukázky si zájemci mohli prohlédnout přímo ve třech specializovaných sektorech – kancelář, obchod a pohostinství – nebo v tzv. magické „LED kostce“ s řízeným barevným osvětlením. Zde návštěvníci mohli na vlastní kůži během desetiminutové projekce a světelné show prožívat světlo doslova všemi smysly. Každý si následně odnášel osobní zážitek z působení světla, hudby, projekce, vůní levandule, mořských vln, či zvuků mořských ptáků.

Mimo LED technologie byla pozornost soustředěna i na technologii OLED jako plošného zdroje světla s nízkým povrchovým jasem. Prezentace „svítících“ zrcadel s využitím OLED panelů Orbeos předurčuje skvělé možnosti uplatnění této technologie nejen pro designová svítidla, ale v budoucnu také jako svítící tapety pro stropy či stěny. Nekonečné možnosti představuje také pro osvětlování obchodů, neotřelé prezentace výrobků nebo pro náladové osvětlení muzejních expozic. Lze s nimi ztvárnit komplexní osvětlovací řešení při dodržení všech nejdůležitějších požadavků na světlo: hodnotu světelného toku, dlouhodobou ekologickou udržitelnost, nízké náklady a efektivitu.

Úspory až na prvním místě
Fascinující kombinace inspirace a poznání byla v rámci celé výstavy orientovaná na praktické aplikace. Light management systém, řízení osvětlení systémem DALI i řízená správa budov, automatizace vytápění, větrání nebo klimatizace jsou klíčem k inteligentním šetrným budovám, tzv. „zeleným stavbám“. OSRAM jako člen Rady pro šetrné budovy a dodavatel inteligentních světelných řešení dodává spolu se společností SIEMENS technologická řešení pro šetrné budovy budoucnosti. Jejich komplexní energetický audit dokáže identifikovat možné úspory až do výše 70 procent.

Pro projektanty a architekty bylo v rámci energeticky úsporného osvětlení a moderních technologií prezentováno efektní RGB nasvícení budov, fasád a zajímavých interiérů. Poutavé efekty, které nemusí být technicky ani energeticky náročné, byly prezentovány s využitím produktů značky TRAXON na vnějším plášti magické LED kostky. Využití velkoplošných aplikací nebo plastického osvětlení je současně branou pro komerční využití v reklamním průmyslu. Nízké náklady na provoz, působivé řešení a využití jinak prázdných a volných fasád a ploch objektů – to byla ukázka skutečně moderního a efektivního řešení osvětlování s pomocí nových technologií.

Odkazy & Download:
Domovská stránka OSRAM
Domovská stránka Siemens
Building knowLEDgeGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007